מופעי חנוכה – חג האורות חג האש מופעים והצגות לחנוכה

כמו בכל שנה אנחנו מתכוננים למסיבות החנוכה, בחג החנוכה אנחנו מופיעים במופעים שונים ומגוונים שסובבים כמובן סביב סיפור החנוכה.

מכיוון שהמופעים הראשונים שלנו היו בחנוכה ומשם בעצם הכל התחיל (כפי שאפשר לקרוא בסיפור של מופאש) יש לנו חיבה יתרה לחג הזה.

המופעים וההצגות שלנו מתאימים לכל החגים ואנחנו יודעים לעשות התאמות ושינוים קטנים שגורמים למופע או להצגה להיות בדיוק לחג הנוכחי.
בחנוכה אנחנו לא צריכים להתאמץ, חנוכה הוא חג האור, חג האש, חג התקווה והגבורה. והמופע שלנו מופאש, או ההצגה נכתבו בדיוק בשביל החג הזה.

לאורך השנים בהופעות השונות בחג החנוכה למדנו שאפשר לאפיין את מופעי החנוכה לשלושה סוגי מופעים, מופע סביב הדלקת הנרות, מופע בבקרים, ומופע בפסטיבלים השונים.

מופע סביב הדלקת נרות חנוכה

מופעי להטוטים שמתקיימים עם רדת הערב, בדרך כלל המופעים נפתחים בהדלקת נרות משותפת לכל הקהל. ולאחר מכן אנחנו עולים ומופיעים עם מופאש או עם ההצגה אגדת להטוטים. במופעים האלו הקהל מורכב מילדים ומבוגרים מה שנקרא מופע משפחות קלאסי.

מופע אש לחנוכה - מופע להדלקת נרות
מופע אש לחנוכה – מופע להדלקת נרות

מופע להטוטים או הצגה לשעות הבוקר בחנוכה

בחג חנוכה יש חופש ועם זאת אין הגבלה הלכתית לצאת, לטייל, ולהגיע למופעים, לכן הרבה מהמופעים מתרחשים בשעות הבוקר. בשעת הבוקר אנחנו בדרך כלל המופע המרכזי או ההצגה המרכזית. מגיעים (כמעט תמיד בלי הדלקת נרות) ומופיעים. בשעות הבוקר יש גם נטיה יותר לקחת את ההצגה אגדת להטוטים כיוון שהיא "תופסת" יותר במה וארוכה יותר מהמופע. מה שיוצר חוויה שלימה ומלאה יותר לקהל.

ההצגה אגדת להטוטים לחג החנוכה
ההצגה אגדת להטוטים לחג החנוכה

מופע בפסטיבל או באירוע חנוכה מרכזי

בחג חנוכה מתקיימים הרבה אירועים המוניים (לצערנו קצת פחות מאז הקורונה) ואנחנו שמחים להיות שותפים לאירועים האלו ולקחת חלק בין אם כמופע המרכזי של הפסטיבל, או כהצגה שמתקיימת באולם צדדי, או כחלק מהפקה גדולה שבא אנחנו משחקים כמו לדוגמה בהצגה "האוצר מתחת לגשר" בה אנחנו שותפים להפקה הגדולה ומשחקים בהצגה.

האירוע שלכם עם ההתאמה שלנו 🙂

גם לאחר שסרקנו את סוגי המופעים השונים אנחנו תמיד מופתעים מהרעיונות והמקוריות של המזמינים השונים וסוגי האירועים המגוונים בהם אנחנו לוקחים חלק. אם אתם מתלבטים מה נכון לאירוע שלכם ומה מתאים יותר. נשמח לשוחח ולחשוב ביחד איך תיאטרון מופאש יכול להשתלב באירוע החנוכה שלכם.

מופע להטוטים ומופע אש משדרגים את האירוע באופן משמעותי. ותמיד כיף לראות ולצפות בהם. בטח כשהם משולבים בהומור משובח או בהצגה משולבת להטוטים. מוזמנים ליצור איתנו קשר לשדרוג האירוע שלכם.

לכבוד חג האורים חג החנוכה כיף להזכר בקטע הסיום מההצגה האוצר מתחת לגשר בה אנחנו משתתפים, קטע מיוחד המשלב אור, להטוטים והרבה שמחה. במיוחד לחג החנוכה. לחצו כאן לצפיה בקטע>>

או ישירות באתר YOUTUBE

מופע אורות ולהטוטים של תיאטרון מופאש כחלק מההצגה האוצר מתחת לגשר

הצגה לחנוכה אגדת להטוטים תיאטרון מופאש
הצגה לחנוכה אגדת להטוטים תיאטרון מופאש

מופעים לבית חב"ד מופע סוכות ושמחת בית השואבה

הפוסט הזה הוא עצירה קלה מסדרת הפוסטים על הסיפור של מופאש. מוזמנים לקרוא אותם בשרשור שמתחיל בפוסט: מופאש – איך הכל התחיל… הסיפור של תיאטרון מופאש (חלק ראשון) – מופאש (mofash.com)

במשך השנים זכינו להופיע בהמון מקומות ולקהלים שונים, עם זאת ישנם מקומות שהמופע שלנו וההצגות עם התכנים, הלהטוטים וההומור המיוחד מתאימים להם במיוחד.

מופע אש ולהטוטים לבית חבד קדומים
מופע אש ולהטוטים לבית חבד קדומים

מופעים לבתי חב"ד

וכך יצא שרבים מהמופעים שאנחנו מופיעים בהם הם מופעים לבתי חב"ד. אנחנו מופיעים בבתי חב"ד ברחבי הארץ (והעולם) ממש מתחילת הדרך. ושמחים בכל פעם להיות מהכפפה שמתאימה לרוח החבדי"ת.

בתי חב"ד ושלוחי חב"ד ברחבי העולם מלאים ברוח השליחות שהרבי מילובביץ הטמיע בהם, ורוצים לערב ולהכיר את היהדות לכל שכבות על ישראל. שלוחי חב"ד משקיעים את המון זמן, כוחות וממון על מנת ליצור אירועים מיוחדים, ומשמחים שיחזקו את הציבור.

מופע להטוטים לשמחת בית השואבה
מופע להטוטים לשמחת בית השואבה

לשלב בין אטרקציות לרוח ישראל סבא

המופעים בחב"ד משלבים תמיד אטרקציות מיוחדות, שאנחנו חלק מהם עם מופע האש ומופע הלהטוטים או הצגות הלהטוטים שלנו. עם אמירת שניים עשר הפסוקים, וסיפור או ד"ח חסידי. והכל ברוח נעימה ושמחה שמחזקת את הקהל שצופה במופעים. וגם אותנו כמי שמופיעים לקהל.

המופעים בחב"ד מתרכזים בימים מיוחדים, שעיקרם במופע לקריאת מגילה בפורים (או למסיבת פורים), מופעים בצעדת לג' בעומר המסורתית, מופעים בקייטנות חב"ד ומופעים בשמחת בית השואבה של בתי חב"ד, שבתי חב"ד השונים יוזמים ברחבי הארץ והעולם.

השנה זכינו להופיע בשמחת בית השואבה שיזמו בבית חב"ד בקדומים. וקיבלנו לאחר המופע תמונות רבות וסרטונים נהדרים שאנחנו שמחים לשתף.

את מופע הלהטוטים לשמחת בית השואבה הזמין שליח חב"ד בקדומים. ולאירוע הנהדר שלו הצטרפו והגיעו תושבי קדומים מהשכונות השונות של הישוב.

כמו בכל מופאש שמחנו להופיע, ולשמח את קהל הצופים שהורכב מילדים ומבוגרים.

מופע לפידים בחב"ד
מופע לפידים בחב"ד

תגובות הקהל למופע

הדבר הכי מהנה בשבילנו מעבר למופע הוא לקבל תגובות וחיזוקים מהקהל שצפה במופע. ובמופע הזה היו כמה תגובות שממש כיף לשמוע:

"הייתי עם הילדים בהרבה מופעי להטוטים, אבל מופע עם רמה כזו ואיכות של צחוק ואנרגיות לא ראיתי"

תגובה של אחד מהצופים במופאש בשמחת בית השואבה.

התלבטתי אם לקחת אתכם או להטוטנים אחרים ואני ממש שמח שלקחתי אתכם! הייתם יותר טובים מהציפיות שלי. שמחתם ושימחתם את הקהל.

שליח חב"ד בקדומים

כמו עוד הרבה תגובות אחרות מהנות וכיפיות שקיבלנו.

את התמונות שמתפרסמות צילמו שרית ברנס מתיאטרון אבני דרך, והלל מאיר. שגם מהם קיבלנו תגובות מפרגנות מאוד.

לא הפסקתי לצחוק

שרית ברנס – תיאטרון אבני דרך
מופע אש חב"ד קדומים
מופע אש חב"ד קדומים

המופע הנכון לבית חב"ד

לאחר מופעים רבים בבתי חב"ד השונים, ומכיוון שאנחנו מכירים ומוקירים את הפעילות של בתי חב"ד, תיאטרון מופאש מתאים ונכון להיות המופע שבית חב"ד יכול להזמין בראש שקט. בין אם זה מופאש (מופע הלהטוטים) ובין אם זו ההצגה אגדת להטוטים.

אנחנו מבינים ומשלבים את צרכי השלוחים בתוך המופע, ולעיתים עושים התאמות על מנת שהמופע יהיה שלם ומושלם עבור בית החב"ד המקומי.

למעוניינים להזמין את המופע. צרו אתנו קשר ונשמח להגיע ולהופיע גם אצלכם.

מופע אש ולהטוטים לבית חב"ד

מופאש – ההצגה אגדת להטוטים – הסיפור של תיאטרון מופאש (חלק שלישי)

פוסט זה הוא המשך של הפוסט הקודם שהוא החלק השני בסדרה. מומלץ לקרוא אותו ואת החלק הראשון לפני קריאת החלק השלישי.

את החלק הקודם סיימנו כשיהודה פגש את אסף פניאל בלימודי התיאטרון והציע שניקח אותו ואת שותפו אושרי מימון שיכתבו ויביימו לנו את ההצגה.

אושרי ואסף צפו במופע שלנו, והבינו מהם הכלים האומנותיים שאנחנו מציגים במופע, ובנו מהכלים השונים הצגה נפלאה שמדברת על אמונה ובטחון.

תיאטרון עם שפה של להטוטים

כיוון שאנחנו להטוטנים השפה של ההצגה כולה היא להטוטים, למשל כששני השחקנים מתווכחים הם לוקחים אחד מהשני את כדורי הג'אגלינג וחוטפים אותם אחד מהשני על מנת להראות שהם צודקים. דוגמה נוספת היא המסע של להב שמתרחש על חד אופן, ובשיאו גם על חד אופן ענק. ועוד ועוד.

העבודה והשילוב של להטוטים וסיפור היו לא פשוטים, ופה היצירתיות של אסף כבמאי ושל אושרי ככותב עם אסף באה לידי ביטוי. והצופים בהצגה מתפעלים כל הזמן מהקסם שנוצר.

הרגע המגניב בהצגה הוא בזמן שמתחיל הלהטוט הראשון.

הקהל מתיישב ומצפה להצגה רגילה. ופתאום נכנס אל הבמה ילד הססן וקטן ששולף מעמוד מיוחד מקל ועליו מגילה הגבורה ומעמיד אותו על האף.

הקהל המום והתגובה המיידית היא "וואו!" ומחיאות כפיים. מפה ההצגה מתפתחת והקהל נחשף לעוד ועוד להטוטים שמשתלבים באופן טבעי בהצגה.

העבודה על ההצגה עצמה

את העבודה על ההצגה עצמה קיימנו במקומות שונום ברחבי הארץ, בירושלים, שילה, מעלה אדומים, פתח תקווה ועוד. ובכל פעם עברנו בין חדר חזרות אחד לחדר חזרות אחר.

ההצגה התגבשה ונבנתה כמו כל הצגה תוך כדי חזרות ועבודה משותפת עם הבמאי אסף פניאל. נכנסו שינוים, קטעים שהוסרו וקטעים חדשים נולדו בדרך פלא תוך כדי החזרות.

במקביל לשינון הטקסט, ותרגול המשחק עבדנו על תפאורה ותלבושות את חלקי התפאורה ורוב התלבושות ההורים של עמי מישל ורבקה חניא יצרו. את ראש הדב שמופיע באחת המערכות עיצבה ובנתה הבובנאית פרנסואז קורייט.

וחלק מהתלבושות רכשנו בטיול בלתי נשכח בשוק הפשפשים.

הדברים התחילו להתחבר, היה טקסט, היה משחק, היו תלבושות והצלחנו להריץ ראן שלם של ההצגה. דבר אחד היה חסר להצגה המושלמת מוזיקה!

אסף ואושרי חיברו אותנו ליוצר והמלחין המוכשר יואב שמש שחיבר מוזיקה מקורית ומדהימה (ברמה הוליוודית) להצגה. עם קטעים מיוחדים ומקצבים ייחודיים לכל קטע בהצגה.

תמונה מההצגה - אגדת להטוטים המסע של להב
תמונה מההצגה – אגדת להטוטים המסע של להב

יוצאים לדרך חזרה גנרלית והצגת בכורה

כשהרגשנו מוכנים הזמנו עמיתים מתיאטרון מוערך שיבואו לצפות בהצגה ויתנו את הפידבק שלהם, בחרנו להופיע במקום נחמד במעלה אדומים וההצגה נחפשה בפעם הראשונה למשהו שלא עבד עליה.

היה מרגש ומיוחד להציג את ההצגה בפעם הראשונה. ואחרי זה לדון בה ולקבל פידבק שכלל שיפורים ודיוקים על הדמוית והעלילה. ולאחר החזרה הגנרלית הזו קבענו את הצגת הבכורה.

הצגת הבכורה נקבעה במושב גמזו (שם גם צולם הטריילר הראשון), העמדנו את התפאורה, כיוונו את המוזיקה (אסף הפעיל אותה) ויצאנו לדרך.

להציג הצגה בפעם הראשונה זה דבר מיוחד וקצת מפחיד. לא יודעים אם הקהל יצחק, יפחד ויגיב כמו שאנחנו מצפים להצגה. התברר שהחששות התבדו! ההצגה היתה נהדרת ולמרות קשיים טכניים וקצת קושי בתפעול (ששיפרנו אחרי זה) ההצגה עבדה מצוין. התגובות היו נלהבות וידענו שיש לנו קסם חדש ביד ובשורה מיוחדת לעולם וללקוחות שלנו.

לצפיה בטריילר החדש של אגדת להטוטים לחצו כאן>>

לצפיה בטריילר שצולם בהצגת הבכורה (הטריילר הישן) של אגדת להטוטים לחצו כאן>>

צפו בטריילר המחודש של אגדת להטוטים המסע של להב

מריצים את ההצגה ומקבלים אישור של תרבות לפרפריה

לאחר ההצלחה בהצגה בגמזו, והבטחון שצברנו במוצר החדש שלנו, התחלנו לשווק ולהפיץ את ההצגה ללקוחות שהכירו אותנו מהמופעים. החידוש מצא חן בעניהם והרצנו את ההצגה אצל לקוחות חוזרים.

עם החשיפה הגיעו עוד לקוחות ותרגלנו ושכללנו את ההצגה עוד ועוד.

לאחר כמה לקוחות ששאלו אם יש לנו אישור של תרבות לפרפריה (פמי פרמיום) בדקנו את האפשרות לקבל אישור אמנותי ולהכנס למאגר של פמי, ולאחר שהצגנו בפניהם את ההצגה זכינו לאישור המיוחל.

האישור של תרבות לפרפריה מאפשר למקומות שונים להזמין את ההצגה במחיר מסובסד על ידי המדינה (בין 20 אחוז ל-60 אחוז הנחה!).

לאחר קבלת האישור ההצגה הוצגה ברחבי הארץ, ובישובים שבעבר לא הזמינו אותה. וזכינו להציג את אגדת להטוטים המסע של להב מאות פעמים ובמקומות שונים.

איך טסים עם הצגה? יוצאים להציג בקפריסין

לפני כשלוש שנים פנו אלינו האמרגן ומארגן האירועים יוסי נטקוביץ מהללויה הפקות שאיתו אנחנו עובדים שנים רבות ובשיתוף פעולה מיוחד ומפרה. והציע שנטוס להציג את ההצגה בחוץ לארץ…

לנסוע עם המופע לאוסטריה זכינו פעם אחת, אבל עם ההצגה יש הרבה יותר ציוד ותפאורה שצריך לנייד. עם כל זאת התארגנו על הציוד המנימלי שחובה לקחת להצגה. והלקוח בקפריסין דאג לציוד שאפשר להשיג ושיהיה במקום (גב במה וציוד נוסף) וקח יצאנו להופיע בחוץ לארץ עם ראש של דב, וציוד ג'אגלינג.

היה מסע מופלא שהתרחש בחג הסוכות, כאשר טסנו במוצאי חג ראשון, הצגנו בקפריסין ומיד בסיום ההצגה עלינו על מטוס להספיק להגיע לשבת בארץ.

הציוד ארוז ומוכן למופע הבין לאומי והופעה בחוץ לארץ
הציוד ארוז ומוכן למופע הבין לאומי והופעה בחוץ לארץ
מתכוננים לטיסה ולהצגה בחוץ לארץ עם תיאטרון מופאש
מתכוננים לטיסה ולהצגה בחוץ לארץ עם תיאטרון מופאש

הצגה נוספת נולדת…

לאחר היצירה והתגובות הנהדרות על ההצגה אגדת להטוטים הבנו שהקונספט של שילוב בין להטוטים לבין סיפור עובד מעולה. והחלטנו להפיק הצגה חדשה. הפעם נסינו להתמקד בנושא אחר… ועל ההצגה "אוצר הזהב" נספר בפוסט הבא.

הציוד ארוז ומוכן למופע הבין לאומי והופעה בחוץ לארץ
הציוד ארוז ומוכן למופע הבין לאומי והופעה בחוץ לארץ

מופאש – מתמקצעים ומעלים הצגה! הסיפור של תיאטרון מופאש (חלק שני)

פוסט זה הוא המשך של הפוסט הקודם חלק ראשון בסדרה מוזמנים להכנס ולקרוא אותו לפני קריאת הפוסט הנוכחי.

את הסיפור הקודם סיימנו כשלוש שנים לאחר הקמת תיאטרון מופאש (אז עוד נקרא מופאש) כאשר אנחנו מופיעים ברחבי הארץ וצוברים עוד מופעים.

צוברים ציוד…

עם צבירת ההופעות התחלנו להתמקצע ולהוסיף עוד ציוד למערך הציוד שלנו.
לאחר שהתחלנו עם תיק אחד שעד היום משתמש אותנו לתלבושות! ועם חד אופן קטן. ונסענו באוטובוסים, מוניות או שכרנו רכבים למופעים.
הבנו שצריך להוסיף עוד כמה דברים על מנת לקדם את המופע ולהופיע בנחת, תחילה רכשנו חד אופן גדול בנוסף לקטן, ואז הוספנו מערכת הגברה קטנה שבא השמענו מוזיקה בזמן המופעים (במקום רדיו דיסק מזדמנים).

תמונה מהמופעים הראשונים של תיאטרון מופאש
תמונה מהמופעים הראשונים של תיאטרון מופאש

מתחתנים וקונים רכב

חצי שנה לאחר הקמת מופאש עמי חניא התחתן, והבנו שעם כל כך הרבה ציוד אי אפשר לנסוע למופעים באוטובוס, לתקופות רצופות השכרנו רכבים (חנוכה לדוגמה), אבל ליום יום היה קשה להגיע למופעים עם הציוד אז החלטנו לרכוש רכב ראשון. ואיתו להגיע למופעים.

אל הרכב העמסנו את המזוודות שלנו, שני חדי אופן, ואת מערכת ההגברה.

הבנו שהמופע צריך גם שדרוג מבחינת תלבושת, רכשנו וסטים יפים, ועברנו לחולצות ומכנסים שחורים כחלק מהמופע. כאשר מידי פעם אנחנו מגוונים את צבע החולצות ובודקים איזה מהתלבושות נוחה יותר ומרשימה יותר במופע.

תחנת הבסיס של מופאש היתה בבית של עמי ומשם יצאנו למופעים ברחבי הארץ.

סוגרים את הציוד עם מדונות

כיוון שהמופע שלנו מתבסס הרבה על הומור ועל דיבור ומילים, היינו מתאמצים מאוד במופעים ומגבילים את כמות הקהל על מנת שיוכלו לשמוע אותנו.

זאת ועוד, ככל שהתקדמנו במופעים היו דרישות למופעים גדולים יותר ולקהל רב יותר. ושם כבר לא יכלו לשמוע אותנו.
כיוון שהידים שלנו עסוקות בלהטוטים לא יכולנו להחזיק מיקרופון. והחלטנו לרכוש ציוד מדונות, מיקרופון אלחוטי שמחובר למערכת ההגברה ומשמיע אותנו בכל.

מגיעים למופע יציב ומעולה

אפשר לומר שבנקודת הזמן הזו מופאש – המופע עצמו היה מגובש ובנוי. ועובד היטב, הופענו איתו, אהבנו אותו (ועדין אוהבים). והקהל אהב.

עם זאת לקוחות היו פונים אלינו לאחר מופע ושואלים "יש לכם עוד מה להציע?" ובאותה נקודת זמן לא היה לנו מה להציע.

תמונה ופרסום של אגדת להטוטים המסע של להב
תמונה ופרסום של אגדת להטוטים המסע של להב

הצגה ראשונה – אגדת להטוטים

באותה התקופה יהודה שגם התחתן לבנתיים למד תיאטרון כחלק מלימודי התואר שלו, ובאחת ההופעות הציע שנעלה הצגה שמשלבת להטוטים. לעשות הצגת תוכן שהלהטוטים הם חלק ממנה.

בלימודי התיאטרון יהודה פגש את אסף פניאל, אסף הוא שחקן מחונן, כותב ואמן גדול. פנינו לאסף בשאלה אם הוא יכול לכתוב לנו הצגהו לביים אותה, אסף גייס את השותף שלו אושרי מימון. וביחד הם כתבו את ההצגה אגדת להטוטים – המסע של להב

על תהליך כתיבת ההצגה, ועל הדברים שעברנו עם ההצגה נכתוב בפוסט הבא בסדרה הסיפור של תיאטרון מופאש

צפו בטריילר הראשון של ההצגה – אגדת להטוטים המסע של להב>>

צפו בטריילר הראשון של ההצגה – אגדת להטוטים המסע של להב

לחלק השלישי של הסדרה הסיפור של מופאש לחצו כאן>>

תמונה מהמופעים הראשונים של תיאטרון מופאש

מופאש – איך הכל התחיל… הסיפור של תיאטרון מופאש (חלק ראשון)

עמי חניא ויהודה רודרמן
תמונה של צוות מופאש

את תיאטרון מופאש או כפי שנקרא בהתחלה "מופאש" התחלנו לפני מעל כמעט חמש עשרה שנה, ואחרי כמה שנים בחרנו לספר בפוסט הזה איך הכל התחיל.

עמי חניא מספר: נפגשו לפני כמה שנים בישיבת רמת גן, באותו הערב לקחתי את ציוד ההופעות שלו על מנת להופיע בחתונה של חבר. יהודה שראה אותי מסתובב עם לפידים וציוד ג'אגלינג נוסף שאל אותו: "מה אתה עושה עם זה?"
"נוסע להופיע בחתונה של …." עניתי.
"יפה שאתה מופיע, גם אני יודע לעשות קצת להטוטים וג'אגלינג" יהודה ענה לי.

כאן נעצור ונאמר שיש מחלוקת מי הציע למי להעלות מופע…

בכל מקרה משהו אחד הציע והצד השני הסכים. והוחלט שלמחרת בהפסקת הצהרים נפגש ונראה מה אפשר לעשות.

למחרת בצהרים נפגשנו וראינו שיהודה יודע קצת יותר "מקצת" ג'אגלינג והתחלנו להרים מופע. כיוון שידעתי כבר אז לבנות אתרים, הרמתי אתר שהציע את מופאש לכל מי שמחפש מופע להטוטים. וכיוון שהיינו קרובים לחנוכה כבר באותו הזמן התקשרו וסגרו שני מופעים לאותו החנוכה.

הכירו את הגרסאות השונות של אתרי מופאש לאורך השנים>>

אז היה לנו צוות, היו לנו להטוטים שכל אחד ידע לעשות, והיו לנו שני מופעים סגורים. אבל עדין היה חסר הדבר המרכזי, הדבק של הכל. המופע עצמו.

מופאש – המופע! רבקה יפה- מצלמת מאהבה

מתחילים לבנות מופאש

אספנו את הדברים שיש לנו מבחינת להטוטים וסידרנו אותם לפי סדר שמגוון את סוגי הלהטוטים ומסדר אותם בצורה מעניינת לקהל, וסידרנו את המופע לפי שיאים ופיקים שיוסיפו רגש למופע.

לצרכי ההומור והמופע נעזרנו בספר על מופעי ג'אגלינג שנתן לנו כמה רעיונות. התאמנו כל יום בצהרים ובנוסף בערב, הוספנו תרגילים ופסלנו תרגילים אחרים. המצאנו ביחד את 'מופאש'.

צוות וחיבור מעולה של עמי חניא ויהודה רודרמן - מופאש
צוות וחיבור מעולה של עמי חניא ויהודה רודרמן – מופאש
קרדיט לתמונה המעולה Amikam Nehushtan

ההופעות הראשונות והתובנה הגדולה

חנוכה הגיע ואיתו שלושת ההופעות הראשונות, ארגנו מוזיקה נחמדה, את הציוד ועלינו על אוטובוסים בדרך אל המופעים. כשהגענו אל המופעים גלינו כמה דברים חדשים. והסקנו מסקה מעניינת.

יש לעשות הופעה ויש להופיע – הקהל מאוד אהב את הלהטוטים והתרשם מהם, עם זאת הרגשנו שמשהו חסר, לעלות למופע ולעשות להטוטים מרשימים ככל שיהיו לא מספיק בשביל ליצור מופע טוב.

עם המסקנה הזו המשכנו הלאה והתחלנו לפתח את הקטעים תוך כדי המופע ובחזרות ואימונים.

למופעים הראשונים הגענו עם תוכנית כתובה וסדורה של מה עושים מתי, ולכמה זמן. ועם המופעים והחזרות הגמשנו את התוכנית, הורדנו דברים מיותרים, שינינו את סדר המופע. והכי חשוב הוספנו המון המון קטעי משחק. קטעים שהם לא ג'אגלינג ויותר בוני מתח והומור לקטעי ה-ג'אגלינג שיגיעו אחריהם.

מלטשים ומשפרים את המופאש

הליטושים שעשינו נבחנו כל פעם מחדש, ובסיום כל מופע הסקנו מסקנות. מה עבד יותר טוב, ומה עבד פחות טוב, וגם פה עשינו עוד ועוד שיופים, ודיוקים. הוספנו בדיחות במקומות שהרגשנו שהם יבשים והורדנו במקומות שהיו נראים לנו עמוסים.

וכך לאחר שנתיים של מופעים התגבש באופן כמעט מוחלט המבנה של מופאש כפי שהוא היום. המופע בנוי בצורה נכונה של בנית אמון מול הקהל, הומור חד ומצחיק לילדים ומבוגרים, ומפיקים של קטעי שיא במופע הלהטוטים.

עם השנים גם התפרסמנו יותר ולקוחות החלו להגיע מהאתר, ממשווקי מופעים וכמובן מקהל שראה את המופע והתלהב ממנו. וכך לאחר שלוש וחצי שנים של הופעות הרגשנו שהגיע הזמן לצעד הבא. עליו נספר בפעם הבאה.

הוידאו הכי עתיק של מופאש (נמצא ביוטוב)

לאורך השנים הופענו באלפי מקומות, וצולמנו באין ספור אירועים. עם זאת כשחיפשנו וידאו לפוסט הזה, זה הוידאו הישן ביותר שמצאנו 🙂

אם יש לכם וידאו שלנו או תמונות נשמח שתשלחו אלינו 🙂

צפו במופאש בתחילת הדרך (מתארחים בתוכנית רדיו אינטרנטי) >>

המופע המצולם בוידאו הראשון של מופאש

רוצים לשמוע עוד? לחלק השני של הסדרה הסיפור של מופאש לחצו כאן>>

תיאטרון מופאש עמי חניא ויהודה רודרמן

אוצר הזהב – הצגת זהירות בדרכים – חוזרים אחרי שנה וחצי!

איזה כיף לחזור! אחרי שנה וחצי שלא הצגנו את ההצגה שלנו "אוצר הזהב" חזרנו השבוע להציג את ההצגה ולהעביר את כללי הזהירות בדרכים בשילוב להטוטים, הנאה וכיף.

אוצר הזהב הצגת זהירות בדברים בשילוב להטוטים
אוצר הזהב הצגת זהירות בדברים בשילוב להטוטים

קצת היסטוריה על ההצגה אוצר הזהב

ההצגה אוצר הזהב נולדה לפני כמעט עשר שנים, לאחר שהשקנו וקיבלנו תגובות מצוינות על ההצגה "אגדת להטוטים – המסע של להב", החלטנו להמשיך בדרך ולהעביר נושאים נוספים באמצעות שילוב של עלילה ולהטוטים. וכשחשבנו על הנושא המתאים ביותר בחרנו בנושא הזהירות בדרכים.

כמו בהצגה הקודמת פנינו לאסף פניאל ואושרי מימון שכתבו את ההצגה וביימו אותה, את ההפקה עשינו בעצמנו (עמי חניא ויהודה רודרמן), על המוזיקה היה אלעד יעקובוביץ המוכשר, התלבושות הנהדרות נוצרו על ידי מישל ורבקה חניא ואת התפאורה עיצבנו וערכנו בעזרה של אסף שטרן המוכשר.

לאורך השנים הצגנו את ההצגה עשרות פעמים בבתי ספר, קהילות ובכנסים של זהירות בדרכים. ועם הגעת הקורונה לצערנו עם כל שאר המופעים שנעצרו גם אנחנו לא הופענו.

חוזרים לבמה עם אוצר הזהירות בדרכים

השבוע בשעה טובה חזרנו להופיע בשמחה רבה, והצגנו את ההצגה אוצר הזהב באור יהודה. הקהל שהיה בהצגה נהנה מכל רגע והתגובות והתשואות היו נלהבות במיוחד. (מסתבר שגם באולם שהופענו היינו המופע הראשון אחרי שנה וחצי).

הקהל והילדים למדו את כללי הזהירות בדרכים, נהנו מהלהטוטים המשולבים בהצגה, וצחקו מהקטעים המצחיקים של דודי ומונקו.

בעמוד הפייסבוק של מופאש פרסמנו שיר קטן על החזרה לשגרה:

אוצר הזהב – שיר קטן של זהירות בדרכים

היה כיף להוריד את האבק וקורי העכביש
ולחזור אל החיים ואל הכביש
לשמור על בטיחות ולחזור על הכללים
והכל בשביל לשמור על החיים
ההצגה משלבת עלילה ולהטוט
מה שכיף ונחמד לכל זאטוט
דודי ומונקו מול אולם מלא נפגשו
עשו להטוטים נסעו ונפשו
ובכל פעם שנתקלו במכשול בלי אבל
הקפידו לשמור בבטיחות על הכלל
ולסיכום הצליחו למצוא בסוף המסלולים
את אוצר הזהב – אוצר הזהירות בדרכים!

גם אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר וליהנות מההצגה שלנו "אוצר הזהב – אוצר הזהירות בדרכים" ולראות הצגה מיוחדת וכיפית בנושא זהירות בדרכים בשילוב להטוטים.

דודי נוסע בזהירות באוטו מונקו
דודי נוסע בזהירות באוטו מונקו

תמונות ממופע להטוטים בחתונה! מופאש מופע אש ולהטוטים

איזה כיף להופיע ולשמח חתן וכלה. להיות חלק מהאושר והברכה שבהקמת בית, ולנו יש את הזכות להופיע ולשמח את החתן, הכלה והמשפחה כולה.

כמו במופעים רבים לאחר זמן ואחרי שבעלי השמחה מקבלים את התמונות, נהנים מהן וממיינים אותם, גם אנחנו מקבלים את התמונות הנבחרות מהמופע שלנו.

אז גם הפעם לאחר הפוסט הקודם על מופאש – מופע אש ולהטוטים לחתונה קיבלנו מהזוג המאושר תמונות מרהיבות של המופע שהופענו אצלהם בחתונה.

מופע אש מופאש מופע אש ולהטוטים בחתונה תמונת אוירה
מופע אש מופאש מופע אש ולהטוטים בחתונה תמונת אוירה

צפו בקטע מהמופע בחתונה (צולם בטלפון נייד) לצפייה בקטע ביוטוב לחצו כאן>>

צפו בתמונות נוספות מתוך המופע.

מופע לפידים ואש בחתונה תיאטרון מופאש מופע בחתונה
מופע לפידים ואש בחתונה תיאטרון מופאש מופע בחתונה
מופע להטוטים בחתונה מופע כדורים וכובע תיאטרון מופאש
מופע להטוטים בחתונה מופע כדורים וכובע תיאטרון מופאש
מופע עם אש ופויז תיאטרון מופאש מופע אש ולהטוטים
מופע אש ופויז פויס מופע להטוטים בחתונה

מוזמנים לטייל באתר שלנו ולהכיר את המופעים הנוספים של תיאטרון מופאש ולהזמין את המופע שמתאים לכם.

אם יש לכם שאלות נוספות ואתם רוצים לדעת עוד על תיאטרון מופאש או להזמין מופע להטוטים מופע אש או הצגה – צרו איתנו קשר

מופע להטוטים בחתונה תיאטרון מופאש
מופע אש מופאש מופע אש ולהטוטים בחתונה תמונת אוירה

כיף להופיע בחתונה עם מופע אש ולהטוטים

בתיאטרון מופאש אנחנו אוהבים להציג ולשמח את הקהל, במגוון אירועים. לרוב המופעים שלנו הם לקהל של ילדים ומשפחות, וההצגות ברובן מיועדות לילדים. אבל עדין יש מופעים שאנחנו עושים למבוגרים ונהנים מהם לא פחות – מופעים בחתונות!

מופעים בחתונות

להיות בחתונה זה תמיד משמח ומרגש, וכשאנחנו חלק מהשמחה והזכות לשמח חתן וכלה זה עוד יותר משמח. לפני כשבוע יצא לנו להופיע במופע להטוטים ואש לחתונה בצפון.

המופע בחתונות הוא מופע סופר מרוכז (כ-10 עד 20 דקות מקסימום) ואנחנו משתדלים לתת בו SHOW מלא מההתחלה ועד הסוף ללא עצירות וללא הפסקות.

את המופע לחתונה ניתן להזמין עם להטוטן אחד או שניים. והמופע משלב להטוטים ואש ביחד כמו המופעים האחרים של מופאש.

צפו בקטע מהמופע שהתקיים בחתונה:

המופע של תיאטרון מופאש בחתונה

מתי מופיעים בחתונה? ואיך מופיעים בחתונה?

המופעים בחתונה מתבצעים בדרך כלל בזמן שבו הריקודים נרגעים, בתחילת סבב ריקודים או בסיום סבב ריקודים.

החתן והכלה, וכל המשפחה והחברים מתאספים מסביב לנקודה שבה אנחנו מופיעים ויוצרים חצי מעגל רחב וגדול (חשוב לשמור על בטיחות!) מסביב לאיזור שבו אנחנו מופיעים.

אחרי שכולם מתיישבים מפעילים את המוזיקה והמופע מתחיל, לפעמים המופע קצר ותכליתי מאוד, כי הקהל "חם" ורוצה להמשיך לרקוד. ולפעמים המופע יותר ארוך כי אנשים רוצים לנוח וכמובן נהנים לראות את המופע. אנחנו משתדלים תמיד להיות קשובים גם לחתן ולכלה, גם למשפחה וגם לאורחים בשביל שכולם יהיו שמחים ומאושרים בחתונה.

עוד רגע מתחילים את המופע רק צריך להדליק את האש
עוד רגע מתחילים את המופע רק צריך להדליק את האש

המטרה: לשמח!

במשך כל המופע בחתונה ובאירוע חשוב לזכור שהעיקר ומי שאנחנו באים לשמח הם החתן והכלה והאורחים. ולכן אנחנו משתדלים להעצים אותם, ולתת להם להרגיש ולהיות חלק. ואת מחיאות הכפיים אנחנו משתדלים ושמחים להעניק לזוג הצעיר.

כמו כן בשביל שיהיו לזוג מזכרות בלתי נשכחות אנחנו משלבים צילום של החתן והכלה עם לפידי האש שלנו. והכל בשביל להגדיל ולהרחיב את השמחה!

המופע משולב במוזיקה מקפיצה ושמחה, ובקצב מיוחד והמון חיוכים (כמו כל המופעים שלנו).

מוזמנים לבקר בעמוד הווידאו של המופעים שלנו ולצפות במופע אש בחתונה של תיאטרון מופאש

אפשר לבקר גם בערוץ שלנו ביוטוב, ולצפות בקטעים ממופעים והצגות של תיאטרון מופאש.

מופע גמיש ומותאם

אנחנו בתיאטרון מופאש מופיעים באירועים שונים ומתאימים את המופע לפי צרכי הלקוחות, מופע קצר או מופע ארוך בהתאם לזמן, למקום ולאופי של האירוע וכמובן לאופי הקהל.

לאורך השנים אנחנו מופיעים בשמחות שונות, החל מבריתות (לשמח את המשפחה לאחר הברית), עבור בימי הולדת לכל הגילאים, מופע בבת מצווה, מופע בבר מצווה, ועד לחתונה ומפגשים משפחתיים משמחים.

אז אם אתם רוצים שנגיע לשמח גם אתכם עם המופע שלנו. צרו איתנו קשר בעמוד צור קשר שבדף הבית של מופאש.

מופעי הקיץ של מופאש

שמחים לחגוג את סיום הקורונה (בתקווה שלתמיד) ולהשיק את מופעי הקיץ.

לאחר שנים רבות של מופעים וכפי שכתבו בפוסט על מופעי הקיץ ומופעים בקייטנות (בעמודי המופעים שלנו)

אפשר לחלק את השנה כולה לעונות שבהם אנחנו מופיעים ובהם מרוכזים רוב ההופעות, למעט הופעות בשמחות והצגות להטוטים או מופעים באירועים ספציפיים שקורים שלא בעונות.

עונת הקיץ היא העונה הארוכה ביותר, והמגוונת ביותר מכל העונות שבהן אנחנו מופעים.

הקיץ, החום והחופש גורמות לכולנו לבלות יותר בחוץ, להנות מהשמש, לצאת לטיולים וגם לצפות ביותר הופעות, מופעים והצגות. וכאן אנחנו תיאטרון מופאש משתלבים.

בעונת הקיץ אנחנו מציעים את המופעים השונים שלנו בהתאמה מדוייקת ללקוחות. בדיוק לפי הצרכים, המיקום והשעה.

מופעים לקיץ – מופע להטוטים לקיץ

מופאש – מופע להטוטים ואש

המופע שלנו – מופאש – הוא המופע הגמיש ביותר מבחינת מיקום, זמן, והתאמת אורך, הופענו איתו במסלולי טיול בקניונים, באולמות תרבות סגורים ובאמפי ענק פתוחים, לקהל קטן של עשרות צופים ולקהל עצום של אלפי צופים כשאנחנו מוקרנים על מסכי ענק.

עם מופאש אנחנו זורמים ומתאימים לכל מופע שתרצו.

קטעים ממופע להטוטים מופאש

לפרטים נוספים על מופאש לחצו כאן>>

אגדת להטוטים – המסע של להב – מאושרת פמי פרמיום תרבות לפרפריה

ההצגה המיטבית היא כשאנחנו מופיעים באולם סגור וממוזג, והקהל יושב בנוחות וצופה ונהנה מהצגת הלהטוטים. עם זאת בזמן הקורונה למדנו להגמיש גם את ההצגה ולהתאים אותה לתנאי השטח ולהציג איתה גם בחוץ.

כך שהיו אנחנו מאפשרים להזמין את ההצגה לבחוץ בתנאי שהמקום המזמין מספק גב במה חזק ויציב שלא יעוף ברוח, כפי שפרסמנו בפוסט הקודם הופענו עם ההצגה בחוץ והיה מעולה (יש שם וידאו שניתן לצפות בו).

ההצגה עצמה גם עברה שינויים בתוכן שמאפשרים לה להיות ארוכה יותר (עד חמישים דקות) וקצרה יותר בהתאם לדרישות השטח והקהל.

צפו בטריילר של אגדת להטוטים

לפרטים נוספים על אגדת להטוטים – המסע של להב לחצו כאן>>

אוצר הזהב – הצגת זהירות בדרכים

הקיץ מביא איתו הרבה יציאה החוצה, כולנו נמצאים ברחוב ובכביש הרבה יותר, ועם היציאה מגיעות גם הסכנות הטמונות בכביש. בהצגה שלנו אוצר הזהב אנחנו משלבים סיפור השוזר בתוכו את כללי הזהירות בדרכים. ההצגה משולבת בלהטוטים ובהומור שהופכים את נושא הזהירות בדרכים לנושא קל יותר ונעים לקבלה אצל הצופים.

ההצגה מקבלת הרבה מחמאות מהצופים וכללי הזהירות בדרכים מוטמעים בצופים בצורה מהנה ומיוחדת.

לפרטים על ההצגה אוצר הזהב לחצו כאן>>

אם לא שמעתם על בינגו זה"ב שהפקנו – מוזמנים להכנס ולהכיר את בינגו זהירות בדרכים>>

מופעים מותאמים של להטוטן אחד או שני להטוטנים

יש לכם רעיון להפקה, חוגגים אירועים וצריכים כמה דקות של מופע אש, רוצים להוסיף תבלין של להטוטן שייתן אופי להפקה שלכם? אנחנו פה ונשמח לשוחח ולהתאים לכם את המופע שלכם.

תגובות הצופים המופעים וההצגות של תיאטרון מופאש
תגובות הצופים המופעים וההצגות של תיאטרון מופאש

בואו לאתגר אותנו במופאש 🙂

תגובות הצופים המופעים וההצגות של תיאטרון מופאש
תגובות הצופים המופעים וההצגות של תיאטרון מופאש

מופאש – שיר סיום קטע וידאו מההצגה אגדת להטוטים

בעבר סיפרנו על השדרוג שעברה ההצגה אגדת להטוטים, הצגה שמשלבת סיפור עלילתי עם מגוון הלהטוטים שתיאטרון מופאש מציג.

כחלק מהשדרוג הוספנו להצגה שני שירים חדשים, שדרגנו את התפאורה והוספנו קטעים חדשים ומיוחדים להצגה.

בשבוע שעבר לאחר שלא הופענו לאורך זמן רב עם ההצגה אגדת להטוטים המסע של להב. זכינו בשעה טובה להופיע עם ההצגה במעלה אדומים, במופע מרכזי.

ההצגה התקיימה בחצר בית ספר, והתנאים היו מיוחדים ביחס לתנאי ההצגה שלהם אנחנו רגילים, אבל כמי שמתורגלים בתנאים מיוחדים ויכולים להשתלב עשינו מאמץ והתארגנו להופיע בהתאם לרוח המקום.

וכך מסתבר שגם אחרי שלא מופיעים כמעט שנה, ההצגה טבועה בנו ואנחנו זוכרים את כולה וגם את הריקודים החדשים בצורה טובה ומיוחדת. צפו בקטע שצולם על ידי מפעילת המוזיקה של ההצגה בזמן אמת.

מופאש – שיר סיום קטע וידאו מההצגה אגדת להטוטים

השירים החדשים בהצגה אגדת להטוטים

השיר שאותו אנחנו שומעים ברקע הוא שיר הסיום של ההצגה, בעבר היינו משמימים את השיר הנהדר של אודי דוידי (אחרי שקיבלנו את האישור שלו להשמיע – תודה אודי!) תחשוב טוב יהיה טוב ושיר הסיום החדש מחליף את השיר. כאשר המסר כמו כל המסר של ההצגה הוא שתמיד צריך להמשיך ואם נמשיך ונעיז ונחשוב טוב גם נצליח לעמוד במטרה. להתגבר ולנצח כל מכשול.

השירים החדשים שנכתבו והולחנו על ידי צופיה לקס מתקבלים באהדה רבה על ידי הקהל, והביצוע המוזיקאלי עם מוזיקה והקלטה של אלעד דוייטש מוזיקה מוסיפים להצגה ניחוח של מחזמר והקהל מתחבר אל המנגינה המיוחדת וכמובן אל המילים.

ההצגה אגדת להטוטים היא הצגה על גבורה ובטחון, ההצגה מספרת על להב שמתמנה באופן מפתיע לשומר מגילת הגבורה, וכשהוא שומר על המגילה, היא נגנבת… ללהב אין ברירה והוא יוצא למסע של גבורה להציל את המגילה. במהלך המסע הוא מכיר ומגלה את עצמו ומגלה את סוד הגבורה!

ההצגה לשמחתנו מאושרת על ידי תרבות לפריפריה ומאפשרת לקהלים שונים מרחבי הארץ להנות מההצגה במחיר מיוחד ומסובסד על ידי תרבות לפרפריה באמצעות "פמי פרמיום".

קצת על מופע יום ירושלים!

כמו שכתבנו בעבר המופעים וההצגות שלנו מותאמות לאירועים שונים, והשנה נדרשנו להתאים את המופע שלנו ליום ירושלים. וכמובן שנענינו לאתגר. והגענו להופיע בירושלים במופע להטוטים מיוחד לכבוד יום ירושלים.

תמונה מהמופע שקיימנו לכבוד יום ירושלים
תמונה מהמופע שקיימנו לכבוד יום ירושלים

את המופע – מופאש – מופע אש ולהטוטים קיימנו בשכונת ארנונה בירושלים לקהילה מיוחדת וצעירה, וכמו במופעים אחרים שלנו, מבוגרים, ילדים וכל מי שנכח במופע נהנה, צפה, צחק וקיבל 45 דקות של כיף והומור (והכל בשילוב להטוטים).

המופע קיבל מחמאות, ואת התמונה המצורפת קיבלנו מחברים שהמשפחה שלהם הייתה נוכחת במופע. הצופים התלהבו ושלחו את תמונות וקטעי וידאו מהמופע בוואצאפ המשפחתי להנאת כולם.

כמו תמיד אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל פרטים נוספים על ההצגה אגדת להטוטים, על המופע שלנו "מופאש" וכמובן על ההתאמות המיוחדות שאנחנו עושים בדיוק לאירוע שלכם.

נשמח להיות בקשר!

מספר טלפון: 054-6702328
מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם