הכנה לפורים – אווירה, ומה קורה לפני ואחרי המופע המצחיק והמהנה לפורים

חנוכה חלף, וגם טו' בשבט מאחורינו, אנחנו בעצמו של הגל החמישי, ולפני שני חודשי אדר (שנה מעוברת), וכבר מרגישים את פורים באויר. הילדים מתחילים לתכנן תחפושות, והרכזות מתחילות לתכנן את מסיבת הפורים בבית הספר, במתנ"ס, בישוב, בבית הכנסת ועוד.

כבר כתבנו בעבר על סוגי המופעים השונים שאפשר להזמין את מופאש בחודש אדר ובחג הפורים מופע אש ומופע להטוטים לחג הפורים! וניתן גם לראות פרטים על המופע בעמוד הפורים של תיאטרון מופאש. בפוסט הזה נדבר קצת על האוירה המיוחדת שמופע של מופאש יוצר באירוע ובכל מקום שמזמינים אותו.

אוירה מהנה ופורימית עם מופאש

לפני שנדבר על האוירה, צפו בקליפ הותיק של תיאטרון מופאש ושימו לב לתגובת הקהל למופע.

כפי שניתן לראות בקליפ הקהל והצופים צוחקים לכל אורך המופע. ואחד הדברים שאנחנו שומעים הכי הרבה לאחר מופע. זה "צחקתי כל כך, פשוט לא הפסקתי לצחוק", כשמתחילים את היום או את הערב עם מופע של תיאטרון מופאש האווירה הופכת להיות חייכנית ומהנה, על הפנים של הקהל בין אם בוגרים ובין אם ילדים מתלבש חיוך, והצחוק הופך להיות חלק מהאירוע כולו.

לצחוק המתגלגל שמתלווה למופע מתלווה גם הרגשת קלילות, שמאפשר לכולם להיות קצת יותר פורימיים וכשהקהל לא "כבד" האירוע כולו הופך למוצלח יותר.

מופאש מתארחים אצל שלומי וסתם
מופאש – מופע להטוטים מיוחד המותאם לחג הפורים

איך מתנהל מופאש בפורים?

החלטתם שאתם בוחרים להזמין את מופאש, אז איך זה עובד ביום המופע עצמו?

ראשית אנחנו מגיעים כחצי שעה לכל הפחות לפני המופע ומתארגנים למופע, בוחרים את המיקום הטוב ביותר (עם הקורונה, גשם, אולם בחוץ או בפנים וכו' זה לפעמים מורכב יחסית), מרכיבים את הציוד הטכני שכולל את ההגברה והמדונות שלנו, פורסים את הציוד על גבי הבמה ומוכנים למופע.

על מנת לשמור את האווירה הפורימית אנחנו מפעילים מוזיקה לחג הפורים, לכל קהל לפי אופי השירים המתאים לו. וכשאנחנו עולים לבמה האקשיין מתחיל!

המטרה: מאה אחוז! צחוק והנאה

כמי שמופיעים אלפי פעמים חשוב לנו מאוד להיות במאה אחוז בשביל הקהל שלנו, ואנחנו רוצים שהקהל והמזמינים יקבלו את מה שהם הזמינו. הנאה וצחוק. ולכן אנחנו משקיעים את כל כולנו בלהיות בתוך המופע. לא רק שהקהל ייהנה. אלה שאנחנו בעצמנו נהנה. ואז ברור שהקהל יהיה חלק וייהנה לא פחות מאתנו.

אם כתבנו על מחמאות שכותבים לנו אז המחמאה הבאה הכי שכיחה היא: "רואים שאתם נהנים" וזו באמת אחת המטרות שלנו כשאנחנו מגישים מופע אש ולהטוטים לקהל.

לכל אורך שלבי המופע אנחנו עם היד על הדופק על מנת שהקהל יהיה באוירה ויהיה מכל שלב במופע. בין אם מהלהטוטים שאנחנו מבצעים ובין אם מקטעי ההומור והצחוק המלווים את המופע..

מופאש מופע באוירה פורימית
מופאש מופע באוירה פורימית

מתחילים בחיוך ומסיימים בצחוק גדול

אחת הפעולות המורכבות במופע היא ההפשרה של הקהל. יש קהלים שמגיעים מחוממים ומוכנים לצחוק ולהנות מכל רגע, ויש קהלים שמגיעים קצת יותר רדומים או קרים. המופע בנוי בצורה שבו הוא מעלה את הקהל על דרך המלך לצחוק ומוערבות.

אם בתחילת המופע נשמעים צחוקים קלים, או חיוכים בסיום המופע הקהל כבר צוחק בקול ומתגלגל בכיסאות (תרתי משמע).

הזמינו מופאש לפורים בדף צור קשר שלנו ותהינו ממופע אש ולהטוטים מצחיק ומהנה שיצור לכם אווירה פורימית מדליקה ושמחה. ושיהיה לכולנו חג פורים שמח ובריא.

מופאש מתארחים אצל שלומי וסתם

מופאש – מוצאים אוצר ששווה זה"ב הסיפור של תיאטרון מופאש (חלק רביעי)

פוסט זה הוא המשך של חלקים קודמים בסיפור של מופאש, מומלץ לקרוא אותם לפני קריאה של הפרק הזה:
הסיפור של מופאש חלק ראשון
הסיפור של מופאש חלק שני
הסיפור של מופאש חלק שלישי

את הפרק הקודם סיימנו בסיפור על ההצגה אגדת להטוטים, איך היא נולדה, וכמה סיפורים מיוחדים מהעבודה עליה. ובפרק הזה נמקד בסיפור של ההצגה אוצר הזה"ב – הצגת זהירות בדרכים

אוצר הזהב הצגת זהירות בדברים בשילוב להטוטים
אוצר הזהב הצגת זהירות בדברים בשילוב להטוטים

מחפשים נושאים חדשים ומוצאים זה"ב

לאחר שראינו את ההצגה והביקוש שיש להצגה שמשלבת להטוטים ותוכן, החלטנו להפיק הצגה נוספת ומתוך חיפוש ובירור מצאנו את נושא הזהירות בדרכים. נושא מאוד מבוקש ופופולארי בבתי הספר, ונושא שגם מקבל הרבה מימון מהרשויות המקומיות והמועצות. וגם מימון מיוחד מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים להצגות ופעילויות בנושא זה"ב.

כיוון שבפעם הקודמת עבדנו בהצלחה רבה עם אושרי ואסף ככותבים וגם כבמאים בחרנו גם הפעם לפנות אליהם והפעם להצגה חדשה בנושא זהירות בדרכים – שקיבלה בהמשך את השם – אוצר הזה"ב

אושרי ואסף כתבו מחזה והצגה יפים ומיוחדים. בבסיס הסיפור נמצא דודי, ילד חכם שטוב בלימודים ובספורט ומצליח מאוד גם בחידון זהירות בדרכים. למרות ההצלחה שלו בחידון, הוא לא מפנים את את חוקי הזה"ב ומזלזל בהם. ואז הוא מגיע לעולם מוזר שבו הוא פוגש ליצן שמלמד אותו את החשיבות של חוקי הזה"ב.

אני ליצן? קצת פסיכודרמה

כשישבו עם אסף והוא הציג לנו את המחזה (התסריט של ההצגה), התברר באופן טבעי שיהודה ישחק את הילד (יהודה מגולח ונראה צעיר יותר) ועמי… הוא יהיה הליצן.

היה לי (עמי כותב הפוסט) קשה לקבל את היותי ליצן, הרי אני רציני ולא עושה שטויות… אז אסף לקח את יהודה ואותי לעיבוד דמויות ובתהליך שמקובל בפסיכודרמה חיפשנו והצלחנו למצוא את הליצן שבתוכי.

בשיחה ומשחק ושילוב וחיפוש, מצאנו את דמות הליצן השטותניק והרציני שאתו ארגיש נוח ואוכל לשחק בצורה הטובה ביותר – וכך לאחר החיפוש הצלחנו למצוא את מונקו

מונקו הוא ליצן שאוהב לעשות שטויות, לשחק ולהיות כיפי, אבל כשמגיעים לעניין של זהירות ובטיחות הוא עוצר ונהיה רציני ואחרי ו- "לא צוחק על זהירות בדרכים".

בסרטון המצורף רואים את הבמאי אסף פניאל מספר על התהליך של חידוד הדמות, וקבוצת הפלייבק רצוא ושוב משקפת את הסיפור.

פלייבק רצוא ושוב משקף את הסיפור של אוצר הזה"ב ומונקו

עובדים על הצגת זהירות בדרכים – אוצר הזה"ב

כמו בכל נושא שמעלים הצגה עליו, נכנסו ולמדו את נושא הזהירות בדרכים, ודייקנו את הנושאים שחשובים לילדים בגילאי היסודי בהצגת זה"ב, ואלו הנושאים שעליהם עבדנו בהצגה.

עברנו תהליך רגיל ומהנה של למידת הטקסט, חזרות וכמובן ההפקה.

הפעם גייסנו למוזיקה את המוזיקאי המוכשר אלעד יעקובוביץ שהלחין מוזיקה מהנה וכיפית להצגה ומנגינות נוספות שהשתלבו בהצגה בקטעים השונים.

לתפאורה והתלבושות הפיזיים גייסנו את ההורים של עמי – מישל ורבקה חניא שתפרו את התלבושת המגניבה של מונקו, ובנו את הארגז המיוחד שבו נמצא אוצר הזהב.

את שאר התלבושות הזמנו וקנינו במיוחד להצגה.

לתפאורה הפעם השתמשנו באיורים צבעוניים שנמצאים באופן קבוע מאחורינו בהצגה.

לאט לאט ההצגה התגבשה ורקמה עור וגידים והפכה להצגה שלימה ומהנה. ולמופע הראשון שלנו שלא משלב בתוכו אש (כי לא הגיוני לשלב אש בהצגה על זהירות). ההצגה מצחיקה ומהנה ובהרצה הראשונה שלה קיבלנו המון מחמאות. עם זאת גם קצת כשלונות.

דודי נוסע בזהירות באוטו מונקו
תפאורה מיוחדת – דודי נוסע בזהירות באוטו מונקו

הדברים שלא הלכו עם ההצגה

הפעם הראשונה שבה לא הצלחנו הייתה עם ההצגה הזו, והיו שתי נקודות שבהם הרגשנו את הכישלון בצורה הכי חזקה.

פספוס ראשון – לא יודעים לצפות את ההתנהגות של הקהל

חשבנו שיהיה מגניב כשדודי גיבור ההצגה מוצא את האוצר שהוא יזרוק מטבעות זהב שמצא בתוך הארגז המיוחד שבו נמצא אוצר הזה"ב. בשביל להשיג מטבעות בחרנו להשתמש במטבעות שוקולד..

ובהצגת הבכורה איך שיהודה (דודי) זרק את המטבעות באויר, והקהל הבין שאלו שוקולדים הקהל הסתער על הבמה והתחיל לאסוף את המטבעות.

לקח הרבה זמן להחזיר אותם לשבת ולסיים בצורה נורמלית את ההצגה.
כמובן שהקטע ירד מההצגה.

פספוס שני – יותר מידי הומור ולהטוטים (איך לא קיבלנו אישור של הרלב"ד)

ההצגה משלבת הרבה הומור ומונקו מדבר בשפה שמאוד מצחיקה את הילדים. לצערנו השפה המיוחדת של מונקו והביטויים המצחיקים שלו לא עברו את בודקי ובוחני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. והפעילות לא אושרה על ידם.

הם פסקו שההצגה לא כתובה בעברית תקנית, למרות שהסברנו שזה חלק מההומור והשפה המיוחדת של הליצן בהצגה, ושחד אופן לא יכול להעביר זהירות.

למרות שניסנו להסביר ולמרות שהילדים, המורים והצוותים המקצועיים התאהבו. ההצגה לא קיבלה את אישור הרלב"ד.

אסור להתייאש יוצאים לשטח ומצליחים!

למרות שלא הצלחנו לקבל את אישור הרלב"ד ואחרי שהבנו שאם נרצה לקבל אישור נצטרך לוותר על השילוב של תוכן ולהטוטים, החלטנו לשווק את ההצגה באופן עצמאי, לישובים, מתנסים ובתי ספר.

ההצגה התקבלה בזרועות פתוחות, התגובות היו נלהבות ואנחנו רצים עם ההצגה עד היום. בזכות המחזה הנפלא, המוזיקה, התפאורה והשילוב של להטוטים עם תוכן. הצופים בהצגה מתאהבים ונהנים מכל רגע. וכמובן שלומדים ומפנימים את חוקי הזהירות בדרכים שאנחנו מעבירים בהצגה.

לשמחתנו ההזמנות להצגה ממשיכות והופענו עם ההצגה במקומות שונים ולקהלים מגוונים החל מקהל כללי ועד לקהל חרדי ושמרן ביותר. ובכל המקומות קיבלנו תגובות חיוביות וטובות.

טריילר של הצגת זהירות בדרכים – אוצר הזה"ב

איך מזמינים הצגת זהירות בדרכים?

 • בוחרים את ההצגה אוצר הזה"ב
 • מתקשרים אלינו או שולחים הודעה בוואצאפ או בצור הקשר באתר
 • קובעים תאריך
 • מקבלים הצגה מעולה על זהירות בדרכים.

פעילויות בנושא זה"ב

אנו מציעים מגוון פעילויות בנושא זה"ב ואתם מוזמנים לבקר ולהכיר אותם:

לחלק החמישי של הסיפור של מופאש – לחצו כאן>>

ההצגה אגדת להטוטים המסע של להב

סיכום מופעי חנוכה – מופעי אש ולהטוטים והצגות תוכן ברחבי הארץ

בפוסט הקודם שנכתב לפני חנוכה סיפרנו למה איפה אפשר למצוא אותנו בחנוכה, והפעם אנחנו רוצים לספר כמה סיפורים על המופעים שהיו לנו בחנוכה וחוויות מיוחדת שחווינו במופעים וההצגות של חנוכה.

את חג החנוכה התחלנו בשבוע שלפני חנוכה שם הופענו במסיבות חנוכה מוקדמות. וכמו שאמרו המזמינות במופעים שלפני חנוכה: הבאתם לנו את האווירה של החג, ואנחנו ממש שמחים שהזמנו אתכם"

לאכול סופגניה בכל מופע…

אפשר לומר שהשמנו בחג מנחת ומחמאות מהקהל והמזמינות והמזמינים של המופע. אבל לא מהסופגניות. בכל מופע בחנוכה מציעים לנו סופגניות ואם היינו אוכלים בכל מופע… אז אנחנו נמנעים מאכילת סופגניות ומשתדלים לשמור על הגזרה ועל הכושר.

עם תחילת חנוכה בנר ראשון התחלנו במופע בישוב יקיר ולאחר מכן ההצגה שלנו אגדת להטוטים באלון מורה. מופעים בישובים הם מיוחדים כי מגיעים אליהם מגוון אנשים מהישוב שגם נהנים מהמופע וגם יודעים לפרגן בצורה יוצאת דופן.

צילום מעולה של שיר הסיום בהצגה

ביום שני הופענו בישוב איתמר לפני הצהרים עם ההצגה אגדת להטוטים. היה ממש כיפי ומיוחד. ואחרי זה המשכנו להצגה נוספת בישוב עדי עד. בשתי ההצגות קיבלנו פרגון רב כאשר המשפט שחזר על עצמו היה:
"אתם משלבים את התוכן עם הלהטוטים בצורה ממש מיוחדת ומכבדת לילדים ולמבוגרים – ממש שמחים שהגענו"

צילום של שיר הסיום של ההצגה אגדת להטוטים – תיאטרון מופאש מופע אש ולהטוטים

מופע ברוח אחרת…

ביום שלישי הגענו למופע בישוב רימונים. באופן מפתיע באותו היום היו רוחות חזקות במיוחד. בכל פעם שזרקנו משהו באויר היינו צריכים לתפוס אותו במקום אחר… מאתגר במיוחד אבל עמדנו באתגר!

משנים מיקום בגלל הגשם

ביום רביעי בחנוכה הופענו בישוב כפר תפוח, במקור היינו אמורים להופיע בצומת תפוח בהדלקת נרות חגיגית שמשלבת כמה ישובים מהסביבה. בגלל מזג האויר והגשם הרב שירד המופע הועבר לישוב כפר תפוח וזכינו למופע בייתי ומהנה במיוחד שכל המשפחה שלנו הגיע לצפות בו.

כולם יודעים את ההצגה והמופע בעל פה!

בימים הבאים הופענו בעוד כמה מקומות. אולם הדבר הבולט ביותר היה במופעים למגזר החרדי שם הגיעו צופים לראות אותנו במיוחד. ילדים ונערים שסיפרו שעשו מאמץ גדול להגיע מרחוק בשביל לראות אותנו.

הדבר שהפתיע אותנו במיוחד היה שילדים מהקהל ידעו את המופע וההצגה מילה במילה. וידעו לומר את הטקסט שלנו בצורה מדוייקת.

כשביררנו הסתבר שבימי הקורונה הם רכשו צפיה באון ליין בהצגות שלנו ובמופעים וככה למדו והכירו. וכשהגיעה ההזדמנות לצפות בנו ב-LIVE הם רצו לתפוס מקום בשורה הראשונה.

פרגון ותודה לנשים והמשפחות שלנו

לאורך החנוכה המשכנו להופיע במקומות שונים ברחבי הארץ, והקהל נהנה, השתתף והיה חלק בלתי נפרד מהמופע או מההצגה שהצגנו לפניהם. זו ההזדמנות לפרגן לנשים שלנו שכמעט ולא רואות אותנו בחנוכה ועוזרות ותומכות ומאפשרות לנו להגיע לכל המופעים רעננים ומוכנים.

וכמובן לילדים שמלווים אותנו לפעמים למופעים, ומשתתפים בהדלקות נרות בשעות מוזרות בשביל שנוכל להופיע ולשמח את הקהל שלנו.

מוזמנים כמו תמיד לעקוב אחרינו גם פה באתר וגם לפרגן לנו בעמוד שלנו בגוגל עסקים.

מסע חנוכה של מופאש – הופעות בכל החג בכל רחבי הארץ

למה אתה לא זמין?
אנחנו מנסים לתפוס אותך ואתה לא עונה?
כל היום ניסינו להשיג אתכם?

אנשים שמנסים לתפוס אותנו בחנוכה

אם התקשרתם אלינו בימי החנוכה סביר להניח שאחד מהמשפטים שכתובים בפסקה הקודמת יהיה משפט שאותו תאמרו.

חנוכה הוא ה-חג של הלהטוטנים השילוב בין מופע של אש למופע של אורות. בין הצגה משולבת להטוטים להצגת תוכן המקושרת ומתאימה לחנוכה. הוא משהו שקורץ ומתאים לכל מי שמפיק ומארגן מסיבת חנוכה.

ימי החנוכה למעט השבת שנכנסת באמצע הם ימי חול ולכן גם מתאפשרים מופעים כמעט כל יום. ובהרבה מהשנים גם ביום שישי בבוקר או במוצאי שבת.

וכך אנחנו מוצאים את עצמנו בחג החנוכה נוסעים ומבקרים במקומות שונים, נוסעים מאות קילומטרים, ומשמחים ילדים, משפחות ומבוגרים בכל רחבי הארץ.

החנוכיה של מופאש - מופע לחנוכה להטוטי אש - מופע להטוטים לחנוכה
החנוכיה של מופאש – מופע לחנוכה להטוטי אש

מסעות החנוכה של מופאש

מופעי חנוכה יכולים להיקבע בכל מקום ובכל פורמט ואפילו בכל שעה כמעט. הופענו עם מופעי חוץ (כשלא ירד גשם) במופעי פנים, במופעי ענק לכמעט אלף ילדים, במופעים קטנים (השיא היה שלושה ילדים בקהל) ובעוד מגוון מופעים.

השעה הפופלרית והמבוקשת ביותר למופע לחנוכה היא באיזור הדלקת נרות, בערך בין חמש לשבע בערב. ולכן זה תאריך שהכי חשוב להזמין אותו הכי מוקדם שאפשר (כמו שכתבנו בפוסט מתי נכון להזמין מופאש)

כמובן שבמרכזי מבקרים, באירועי בוקר ובאירועי לילה אנחנו משתלבים לפי צרכי האירוע ומזמיני המופע. בחנוכה יש שילוב מענין של מופעים שונים ואנחנו יוצאים למסע כל פעם מחדש.

מסע חנוכה כולל יציאה מוקדמת בשעות הבוקר, נסיעה אל המופע הראשון, ואז המשך אל המופעים הנוספים של אותו היום, חזרה הביתה בשעה מאוחרת, ולמחרת שוב חוזרים למסע ולהופיע במקומות שונים.

הכיף במסע הוא להכיר מקומות חדשים, להפגש עם קהל שונה בכל פעם, ולפגוש אלפי צופים נרגשים לקראת מופע הלהטוטנים שלנו, או לקראת ההצגה אגדת להטוטים.

מופע אש מופע להטוטים לחג החנוכה תיאטרון מופאש
מופע אש מופע להטוטים לחג החנוכה תיאטרון מופאש

תאריכים למופעי חנוכה

עם ישראל אוהב לחגוג, כך שיוצא שמופעי חנוכה מתפרסים על גבי כמה שבועות, החל מראש חודש כסליו ועד לזאת חנוכה (היום האחרון של חנוכה). בבתי הספר ובמקומות שבהם יש חופש בחנוכה חוגגים קצת לפני חנוכה או ביומיים הראשונים של החג. ובישובים, מתנסים וערים חוגגים לכל אורך החג.

ישנן משפחות שנפגשות מפגש משפחתי גדול בכל חנוכה, ואנחנו מגיעים ומשמחים את המשפחה המורחבת. וכמובן שכמו תמיד יש מופעים בבר מצווה, מופעים בחתונות ומופעים שמחות אחרות. ואז הקשר לאש ולאור חזק יותר.

מתחדשים ומתעדכנים ותודה ענקית

כמו תמיד אנחנו אוהבים לחפש, לחדש ולהתחדש כל הזמן. השנה לכבוד החנוכה התחדשנו בווסטים חדשים למופע. את הווסטים תפרו מישל ורבקה חניא (ההורים של עמי) וזה הזמן להודות להם על התלבושות והתפירות לאורך כל השנים. וגם על ה-ווסטים החדשים והמבריקים.

אנחנו מקווים ומתפללים שבחג החנוכה הזה נזכה להביא אור וחום לכל מקום שבו נופיע, וניתן לקהל הנאה מלאה וחוויה מיוחדת שתזכר אצל כל אחד ואחת לאורך שנים.

חג חנוכה שמח!

מופאש לחנוכה
מופע אש ולהטוטים לחג החנוכה

האירוע שלכם על האש! 😉 האם מופאש מתאים לכם? פשוט מתקשרים

אחרי שבפוסט הקודם סיפרנו מתי נכון להזמין את מופע אש ואיך מתכוננים למופע (אל תדאגו את הרוב אנחנו עושים). בפוסט הזה ננסה לחשוב ביחד האם ואיזה סוג מופאש מתאים לאירוע שלכם.

מופאש – מעשירים וממלאים את החסר

מופע או הצגה שמזמינים לאירוע מוסיפים לו אור ותבלין מיוחד, והרבה פעמים אירוע ללא "מפעיל חיצוני" לא יהיה מיוחד בעייני הקהל.

אירוע גדוש – כשמגיעים לתכנן אירוע צריך לפני הכל להבין את האירוע עצמו.

מצב א' – אירוע גדוש – אם האירוע מלא בתוכן בפני עצמו (הצגת סיום לדוגמה) או שכבר עוסק בנושא שבו אין כינוס מרכזי (אסיפת הורים) לא תמיד צריך את המופע או ההצגה ואין צורך למלא חסרון.

מצב ב' – אירוע חלקי – כשמגיעים לאירוע והתוכן שבו לא מספיק ממלא את האירוע, לפעמים התוכן קצר מידי לפעמים יש הרגשה שחסר משהו ואז צריך למלא אותו עם מופע אש או הצגת להטוטים (או כל מופע והצגה אחרים).

מצב ג' – אירוע חסר מאוד – במצב הזה יש כינוס של אנשים, ויש סיבה (מסיבת חנוכה, כינוס חודשי וכו') אבל מעבר להדלקת הנרות או דבר המנהל אין באירוע תוכן אחר. ואז חייבים למלא את האירוע ולהעשיר אותו עם הצגה או הופעה של להטוטים.

מצב ד' – אנחנו האירוע – האירוע מוגדר כאירוע שבו יש הצגה או הופעה ואז ההתלבטות היא הרבה יותר קלה. ברור שמזמינים מופע להטוטים או הצגה משולבת להטוטים (או כל הצגה או מופע אחרים) אבל רק מתלבטים את מי ומתי.

מפסיקים להתלבט ומתקשרים

אתר המובייל של מופאש עמוד הבית
פשוט וקל להתקשר למופאש

לא משנה איזה אירוע אתם צריכים לארגן, או איזה תוכן יש בו, הדרך הכי מהירה להחליט היא להתקשר אלינו.

בשיחה נחשוב יחד על השאלות:

 • איזה סוג אירוע אתם רוצים להפיק? (הרשימה שכתבנו לפני זה)
 • מהי כמות המשתתפים?
 • באיזה גילאים הם?
 • היכן יתקיים האירוע?
 • מתי יתקיים האירוע?
 • ועוד ועוד שאלות

מטרת השאלות היא לדייק ולהבין איזה סוג אירוע יהיה לכם, והאם מתאים לכם יותר מופע האש שלנו, או אולי הצגת להטוטים. אולי מתאים מופע להטוטים קצר או הצגה משולבת אש ארוכה ומלאה.

לפעמים התשובה תהיה שאולי המופע או ההצגה שלנו לא מתאימה לכם. ובהרבה מהמקרים גם נדע לייעץ ולהעביר אתכם למשהו שמתאים יותר.

אם נמצא שהמופע או ההצגה שלנו מתאימים לכם נדייק איזה מהם, באיזה אורך ומתי באירוע אנחנו מתשלבים.

מופע להטוטים בבר מצווה שונה מאוד ממופע להטוטים במסיבת חנוכה בישוב או מהצגה משולבת להטוטים בבית ספר.

בשיחה נגייס את כל הנסיון שיש לנו ואת החשיבה המשותפת על מנת למצוא את הפתרון הנכון ביותר עבורכם. ועל מנת שיצא לכם אירוע מושלם!

פשוט מתקשרים ומקבלים תשובות

בתמונה למעלה רואים את אתר המובייל שלנו, אפשר להתקשר אלינו (בלחיצה על מספר הטלפון), או לשלוח וואצאפ, או לפנות דרך צור קשר. ואנחנו נשמח לשוחח ולהבין את האירוע שלכם, ולתפור את הפתרן הנכון ביותר בשבילכם.

צרו איתנו קשר עוד היום 🙂
מוזמנים גם לבקר בעמוד שלנו בגוגל מפות

האם ומתי להזמין את תיאטרון מופאש
צילום: עמיקם נחושתן

מתי נכון להזמין את מופאש? בוחרים את מופאש בזמן

"שלום, הגעתי לתיאטרון מופאש"
"כן, שלום :)"
"אפשר להזמין אתכם לנר ראשון של חנוכה אחרי הדלקת נרות"
(בודקים ביומן)
"אנחנו תפוסים, אפשר באותו היום בבוקר או יומיים אחרי זה בשעה שש בערב"
"חבל, בטוח שאי אפשר?"
"אי אפשר, אנחנו במקום אחר"
"אז מתי אפשר להתקשר בשביל להזמין את מופאש?"

להזמין את מופאש בזמן... מופע אש ולהטוטים
להזמין את מופאש בזמן…

מתי נכון להזמין מופע אש?

התסריט של השיחה שכתבנו למעלה חוזר על עצמו כמעט תמיד לפני מופעים שונים, לפני המופע בחנוכה, לפני המופעים של פורים, לפני תאריכי הקייטנות ובכל התאריכים הפופלריים למופע.

ולכן התשובה הנכונה למתי להזמין מופע אש, היא כמה שיותר מוקדם.

יש מופעים שנקבעו שנה מראש! כמו המופעים של קריאת המגילה, ערב לג' בעומר ותאריכים נוספים. ולכן אם רוצים להיות בטוחים שנהיה פנויים ונוכל להגיע בתאריך ובשעה שאתם מחפשים כדאי לסגור ולתאם כמה שיותר מוקדם את המופע.

איך מזמינים מופע אש?

אחרי שהבנו מתי נכון להזמין את מופע האש (כמה שיותר מוקדם!) צריך לדבר על איך מזמינים מופע אש. הדרך הכי פשוטה היא כמובן להתקשר אלינו ולשמוע עוד פרטים ולהכיר קצת יותר את התכנים שאנחנו מציעים.

עם זאת מומלץ לפני השיחה להתכונן קצת ולהכין את הפרטים הבאים:

 • אופי האירוע למופע – באיזה סגנון הולך להיות האירוע שאליו אתם מזמינים את מופאש. ובאיזה סגנון אתם רוצים את מופאש, האם זה המופע המרכזי, מופע צדדי או משהו אחר.
 • אופי הקהל – מופאש מתאים את עצמו ואת אורך המופע לפי אופי הקהל, ולכן חשוב לדעת מה הסגנון של הקהל שיהיה במופע. באיזה גילאים יהיה הקהל. וכל פרט אחר שיכול לעזור לנו להתאים את המופע בצורה הטובה ביותר.
 • מקום המופע – באיזה מקום הולך להיות המופע, האם במקום סגור או פתוח, האם במקום שיש בו במה, ויש מרווח בטיחות לקהל ועוד.
 • מי המזמין ומי המשלם – חשוב להיות מוכנים עם פרטי המזמין (אם זה לא אתם) ולדעת מי יהיה הגוף שישלם על המופע. על מנת שנוכל לבצע את הסגירה בצורה חלקה ונעימה ביותר.
  לדוגמה אם מזמינים דרך המועצה או דרך תרבות לפרפריה (פמי) יש משמעות אחרת וההזמנה תהיה שונה.
מתכוננים להצגה גם בתנאי שטח :) כמובן בתיאום מראש
מתכוננים להצגה גם בתנאי שטח 🙂 כמובן בתיאום מראש

איך "סוגרים" מופע או הצגה של מופאש

לאחר שבחרנו ביחד את המופע או ההצגה המתאימים לכם, מגיע זמן הסגירה. אנחנו נשלח לכם הסכם לאישור, זימון ביומן לתאריך והשעה שקבענו, וקישור לתקיית הפרסום של מופאש.

לאחר שאישרתם (או הגוף המשלם אישר) את ההסכם ואת הזימון ביומן המופע סגור ונתראה במופע 🙂

איך מתכוננים למופע או להצגה של מופאש?

אחרי שהכל סגור, לקראת יום המופע, אנחנו צריכים כמה דברים שיהיו מוכנים במקום האירוע.

 • איש קשר זמין – כשאנחנו מגיעים למקום שמשהו יענה לנו, יקבל את פנינו ויראה לנו את הבמה ומקום המופע.
 • חשמל – נקודת חשמל נוחה ונגישה שתהיה באיזור הבמה.
 • שולחן – שולחן שעליו נוכל לארגן את ההגברה שלנו.
 • שני כסאות למופע חמש כסאות להצגה – אנחנו נעזרים בכסאות בהתארגנות וגם בזמן המופע או ההצגה.
 • מטף – מטף או ברז כיבוי תקינים שיהיה בקרבת הבמה (אנחנו מביאים אם אין אפשרות)
 • בטיחות – מרחק בטיחותי של הקהל מהבמה. ובמה ריקה להתארגנות בטוחה למופע.
 • חניה קרובה ונגישה לבמה – אנחנו מגיעים עם ציוד רב, וככל שהבמה קרובה יותר והחניה נגישה כך קל לנו יותר להתארגן ולהיות מוכנים למופע.
 • זמן התארגנות – זמן ההתארגנות למופע ולהצגה נע בין 10 דקות לבין חצי שעה. אנחנו מגיעים כחצי שעה לכל הפחות לפני המופע. יש לדאוג שהבמה תהיה מוכנה ונקיה להתארגנות. במידה ואין אפשרות יש להודיע מראש שנוכל להערך ביחד.
 • מים ופינת אמנים – כיף לאמן להתארגן להרגיש נעים במקום שבו הוא מופיע. מים קרים (אולי גם קצת כיבוד), ומקום התארגנות אישי יעזרו לנו להיות במיטיבנו (במידה ואין אפשרות הודיעו לנו מראש)
 • חיוך ושמחה – אנחנו מגיעים לשמח ולשמוח עם הקהל שלכם. חיוך וגישה חיובית יעיפו את המופע לשמים. לחץ וכעסים לא יעזרו למופע להיות טוב יותר.

לסיכום: צרו איתנו קשר ונשמח להופע אצלכם 🙂

מופאש – מופע אש ולהטוטים

אגדת להטוטים המסע של להב

אוצר הזהב – הצגת זהירות בדרכים בשילוב להטוטים

מופעי חנוכה – חג האורות חג האש מופעים והצגות לחנוכה

כמו בכל שנה אנחנו מתכוננים למסיבות החנוכה, בחג החנוכה אנחנו מופיעים במופעים שונים ומגוונים שסובבים כמובן סביב סיפור החנוכה.

מכיוון שהמופעים הראשונים שלנו היו בחנוכה ומשם בעצם הכל התחיל (כפי שאפשר לקרוא בסיפור של מופאש) יש לנו חיבה יתרה לחג הזה.

המופעים וההצגות שלנו מתאימים לכל החגים ואנחנו יודעים לעשות התאמות ושינוים קטנים שגורמים למופע או להצגה להיות בדיוק לחג הנוכחי.
בחנוכה אנחנו לא צריכים להתאמץ, חנוכה הוא חג האור, חג האש, חג התקווה והגבורה. והמופע שלנו מופאש, או ההצגה נכתבו בדיוק בשביל החג הזה.

לאורך השנים בהופעות השונות בחג החנוכה למדנו שאפשר לאפיין את מופעי החנוכה לשלושה סוגי מופעים, מופע סביב הדלקת הנרות, מופע בבקרים, ומופע בפסטיבלים השונים.

מופע סביב הדלקת נרות חנוכה

מופעי להטוטים שמתקיימים עם רדת הערב, בדרך כלל המופעים נפתחים בהדלקת נרות משותפת לכל הקהל. ולאחר מכן אנחנו עולים ומופיעים עם מופאש או עם ההצגה אגדת להטוטים. במופעים האלו הקהל מורכב מילדים ומבוגרים מה שנקרא מופע משפחות קלאסי.

מופע אש לחנוכה - מופע להדלקת נרות
מופע אש לחנוכה – מופע להדלקת נרות

מופע להטוטים או הצגה לשעות הבוקר בחנוכה

בחג חנוכה יש חופש ועם זאת אין הגבלה הלכתית לצאת, לטייל, ולהגיע למופעים, לכן הרבה מהמופעים מתרחשים בשעות הבוקר. בשעת הבוקר אנחנו בדרך כלל המופע המרכזי או ההצגה המרכזית. מגיעים (כמעט תמיד בלי הדלקת נרות) ומופיעים. בשעות הבוקר יש גם נטיה יותר לקחת את ההצגה אגדת להטוטים כיוון שהיא "תופסת" יותר במה וארוכה יותר מהמופע. מה שיוצר חוויה שלימה ומלאה יותר לקהל.

ההצגה אגדת להטוטים לחג החנוכה
ההצגה אגדת להטוטים לחג החנוכה

מופע בפסטיבל או באירוע חנוכה מרכזי

בחג חנוכה מתקיימים הרבה אירועים המוניים (לצערנו קצת פחות מאז הקורונה) ואנחנו שמחים להיות שותפים לאירועים האלו ולקחת חלק בין אם כמופע המרכזי של הפסטיבל, או כהצגה שמתקיימת באולם צדדי, או כחלק מהפקה גדולה שבא אנחנו משחקים כמו לדוגמה בהצגה "האוצר מתחת לגשר" בה אנחנו שותפים להפקה הגדולה ומשחקים בהצגה.

האירוע שלכם עם ההתאמה שלנו 🙂

גם לאחר שסרקנו את סוגי המופעים השונים אנחנו תמיד מופתעים מהרעיונות והמקוריות של המזמינים השונים וסוגי האירועים המגוונים בהם אנחנו לוקחים חלק. אם אתם מתלבטים מה נכון לאירוע שלכם ומה מתאים יותר. נשמח לשוחח ולחשוב ביחד איך תיאטרון מופאש יכול להשתלב באירוע החנוכה שלכם.

מופע להטוטים ומופע אש משדרגים את האירוע באופן משמעותי. ותמיד כיף לראות ולצפות בהם. בטח כשהם משולבים בהומור משובח או בהצגה משולבת להטוטים. מוזמנים ליצור איתנו קשר לשדרוג האירוע שלכם.

לכבוד חג האורים חג החנוכה כיף להזכר בקטע הסיום מההצגה האוצר מתחת לגשר בה אנחנו משתתפים, קטע מיוחד המשלב אור, להטוטים והרבה שמחה. במיוחד לחג החנוכה. לחצו כאן לצפיה בקטע>>

או ישירות באתר YOUTUBE

מופע אורות ולהטוטים של תיאטרון מופאש כחלק מההצגה האוצר מתחת לגשר

הצגה לחנוכה אגדת להטוטים תיאטרון מופאש
הצגה לחנוכה אגדת להטוטים תיאטרון מופאש

מופעים לבית חב"ד מופע סוכות ושמחת בית השואבה

הפוסט הזה הוא עצירה קלה מסדרת הפוסטים על הסיפור של מופאש. מוזמנים לקרוא אותם בשרשור שמתחיל בפוסט: מופאש – איך הכל התחיל… הסיפור של תיאטרון מופאש (חלק ראשון) – מופאש (mofash.com)

במשך השנים זכינו להופיע בהמון מקומות ולקהלים שונים, עם זאת ישנם מקומות שהמופע שלנו וההצגות עם התכנים, הלהטוטים וההומור המיוחד מתאימים להם במיוחד.

מופע אש ולהטוטים לבית חבד קדומים
מופע אש ולהטוטים לבית חבד קדומים

מופעים לבתי חב"ד

וכך יצא שרבים מהמופעים שאנחנו מופיעים בהם הם מופעים לבתי חב"ד. אנחנו מופיעים בבתי חב"ד ברחבי הארץ (והעולם) ממש מתחילת הדרך. ושמחים בכל פעם להיות מהכפפה שמתאימה לרוח החבדי"ת.

בתי חב"ד ושלוחי חב"ד ברחבי העולם מלאים ברוח השליחות שהרבי מילובביץ הטמיע בהם, ורוצים לערב ולהכיר את היהדות לכל שכבות על ישראל. שלוחי חב"ד משקיעים את המון זמן, כוחות וממון על מנת ליצור אירועים מיוחדים, ומשמחים שיחזקו את הציבור.

מופע להטוטים לשמחת בית השואבה
מופע להטוטים לשמחת בית השואבה

לשלב בין אטרקציות לרוח ישראל סבא

המופעים בחב"ד משלבים תמיד אטרקציות מיוחדות, שאנחנו חלק מהם עם מופע האש ומופע הלהטוטים או הצגות הלהטוטים שלנו. עם אמירת שניים עשר הפסוקים, וסיפור או ד"ח חסידי. והכל ברוח נעימה ושמחה שמחזקת את הקהל שצופה במופעים. וגם אותנו כמי שמופיעים לקהל.

המופעים בחב"ד מתרכזים בימים מיוחדים, שעיקרם במופע לקריאת מגילה בפורים (או למסיבת פורים), מופעים בצעדת לג' בעומר המסורתית, מופעים בקייטנות חב"ד ומופעים בשמחת בית השואבה של בתי חב"ד, שבתי חב"ד השונים יוזמים ברחבי הארץ והעולם.

השנה זכינו להופיע בשמחת בית השואבה שיזמו בבית חב"ד בקדומים. וקיבלנו לאחר המופע תמונות רבות וסרטונים נהדרים שאנחנו שמחים לשתף.

את מופע הלהטוטים לשמחת בית השואבה הזמין שליח חב"ד בקדומים. ולאירוע הנהדר שלו הצטרפו והגיעו תושבי קדומים מהשכונות השונות של הישוב.

כמו בכל מופאש שמחנו להופיע, ולשמח את קהל הצופים שהורכב מילדים ומבוגרים.

מופע לפידים בחב"ד
מופע לפידים בחב"ד

תגובות הקהל למופע

הדבר הכי מהנה בשבילנו מעבר למופע הוא לקבל תגובות וחיזוקים מהקהל שצפה במופע. ובמופע הזה היו כמה תגובות שממש כיף לשמוע:

"הייתי עם הילדים בהרבה מופעי להטוטים, אבל מופע עם רמה כזו ואיכות של צחוק ואנרגיות לא ראיתי"

תגובה של אחד מהצופים במופאש בשמחת בית השואבה.

התלבטתי אם לקחת אתכם או להטוטנים אחרים ואני ממש שמח שלקחתי אתכם! הייתם יותר טובים מהציפיות שלי. שמחתם ושימחתם את הקהל.

שליח חב"ד בקדומים

כמו עוד הרבה תגובות אחרות מהנות וכיפיות שקיבלנו.

את התמונות שמתפרסמות צילמו שרית ברנס מתיאטרון אבני דרך, והלל מאיר. שגם מהם קיבלנו תגובות מפרגנות מאוד.

לא הפסקתי לצחוק

שרית ברנס – תיאטרון אבני דרך
מופע אש חב"ד קדומים
מופע אש חב"ד קדומים

המופע הנכון לבית חב"ד

לאחר מופעים רבים בבתי חב"ד השונים, ומכיוון שאנחנו מכירים ומוקירים את הפעילות של בתי חב"ד, תיאטרון מופאש מתאים ונכון להיות המופע שבית חב"ד יכול להזמין בראש שקט. בין אם זה מופאש (מופע הלהטוטים) ובין אם זו ההצגה אגדת להטוטים.

אנחנו מבינים ומשלבים את צרכי השלוחים בתוך המופע, ולעיתים עושים התאמות על מנת שהמופע יהיה שלם ומושלם עבור בית החב"ד המקומי.

למעוניינים להזמין את המופע. צרו אתנו קשר ונשמח להגיע ולהופיע גם אצלכם.

מופע אש ולהטוטים לבית חב"ד

מופאש – ההצגה אגדת להטוטים – הסיפור של תיאטרון מופאש (חלק שלישי)

פוסט זה הוא המשך של הפוסט הקודם שהוא החלק השני בסדרה. מומלץ לקרוא אותו ואת החלק הראשון לפני קריאת החלק השלישי.

את החלק הקודם סיימנו כשיהודה פגש את אסף פניאל בלימודי התיאטרון והציע שניקח אותו ואת שותפו אושרי מימון שיכתבו ויביימו לנו את ההצגה.

אושרי ואסף צפו במופע שלנו, והבינו מהם הכלים האומנותיים שאנחנו מציגים במופע, ובנו מהכלים השונים הצגה נפלאה שמדברת על אמונה ובטחון.

תיאטרון עם שפה של להטוטים

כיוון שאנחנו להטוטנים השפה של ההצגה כולה היא להטוטים, למשל כששני השחקנים מתווכחים הם לוקחים אחד מהשני את כדורי הג'אגלינג וחוטפים אותם אחד מהשני על מנת להראות שהם צודקים. דוגמה נוספת היא המסע של להב שמתרחש על חד אופן, ובשיאו גם על חד אופן ענק. ועוד ועוד.

העבודה והשילוב של להטוטים וסיפור היו לא פשוטים, ופה היצירתיות של אסף כבמאי ושל אושרי ככותב עם אסף באה לידי ביטוי. והצופים בהצגה מתפעלים כל הזמן מהקסם שנוצר.

הרגע המגניב בהצגה הוא בזמן שמתחיל הלהטוט הראשון.

הקהל מתיישב ומצפה להצגה רגילה. ופתאום נכנס אל הבמה ילד הססן וקטן ששולף מעמוד מיוחד מקל ועליו מגילה הגבורה ומעמיד אותו על האף.

הקהל המום והתגובה המיידית היא "וואו!" ומחיאות כפיים. מפה ההצגה מתפתחת והקהל נחשף לעוד ועוד להטוטים שמשתלבים באופן טבעי בהצגה.

העבודה על ההצגה עצמה

את העבודה על ההצגה עצמה קיימנו במקומות שונום ברחבי הארץ, בירושלים, שילה, מעלה אדומים, פתח תקווה ועוד. ובכל פעם עברנו בין חדר חזרות אחד לחדר חזרות אחר.

ההצגה התגבשה ונבנתה כמו כל הצגה תוך כדי חזרות ועבודה משותפת עם הבמאי אסף פניאל. נכנסו שינוים, קטעים שהוסרו וקטעים חדשים נולדו בדרך פלא תוך כדי החזרות.

במקביל לשינון הטקסט, ותרגול המשחק עבדנו על תפאורה ותלבושות את חלקי התפאורה ורוב התלבושות ההורים של עמי מישל ורבקה חניא יצרו. את ראש הדב שמופיע באחת המערכות עיצבה ובנתה הבובנאית פרנסואז קורייט.

וחלק מהתלבושות רכשנו בטיול בלתי נשכח בשוק הפשפשים.

הדברים התחילו להתחבר, היה טקסט, היה משחק, היו תלבושות והצלחנו להריץ ראן שלם של ההצגה. דבר אחד היה חסר להצגה המושלמת מוזיקה!

אסף ואושרי חיברו אותנו ליוצר והמלחין המוכשר יואב שמש שחיבר מוזיקה מקורית ומדהימה (ברמה הוליוודית) להצגה. עם קטעים מיוחדים ומקצבים ייחודיים לכל קטע בהצגה.

תמונה מההצגה - אגדת להטוטים המסע של להב
תמונה מההצגה – אגדת להטוטים המסע של להב

יוצאים לדרך חזרה גנרלית והצגת בכורה

כשהרגשנו מוכנים הזמנו עמיתים מתיאטרון מוערך שיבואו לצפות בהצגה ויתנו את הפידבק שלהם, בחרנו להופיע במקום נחמד במעלה אדומים וההצגה נחפשה בפעם הראשונה למשהו שלא עבד עליה.

היה מרגש ומיוחד להציג את ההצגה בפעם הראשונה. ואחרי זה לדון בה ולקבל פידבק שכלל שיפורים ודיוקים על הדמוית והעלילה. ולאחר החזרה הגנרלית הזו קבענו את הצגת הבכורה.

הצגת הבכורה נקבעה במושב גמזו (שם גם צולם הטריילר הראשון), העמדנו את התפאורה, כיוונו את המוזיקה (אסף הפעיל אותה) ויצאנו לדרך.

להציג הצגה בפעם הראשונה זה דבר מיוחד וקצת מפחיד. לא יודעים אם הקהל יצחק, יפחד ויגיב כמו שאנחנו מצפים להצגה. התברר שהחששות התבדו! ההצגה היתה נהדרת ולמרות קשיים טכניים וקצת קושי בתפעול (ששיפרנו אחרי זה) ההצגה עבדה מצוין. התגובות היו נלהבות וידענו שיש לנו קסם חדש ביד ובשורה מיוחדת לעולם וללקוחות שלנו.

לצפיה בטריילר החדש של אגדת להטוטים לחצו כאן>>

לצפיה בטריילר שצולם בהצגת הבכורה (הטריילר הישן) של אגדת להטוטים לחצו כאן>>

צפו בטריילר המחודש של אגדת להטוטים המסע של להב

מריצים את ההצגה ומקבלים אישור של תרבות לפרפריה

לאחר ההצלחה בהצגה בגמזו, והבטחון שצברנו במוצר החדש שלנו, התחלנו לשווק ולהפיץ את ההצגה ללקוחות שהכירו אותנו מהמופעים. החידוש מצא חן בעניהם והרצנו את ההצגה אצל לקוחות חוזרים.

עם החשיפה הגיעו עוד לקוחות ותרגלנו ושכללנו את ההצגה עוד ועוד.

לאחר כמה לקוחות ששאלו אם יש לנו אישור של תרבות לפרפריה (פמי פרמיום) בדקנו את האפשרות לקבל אישור אמנותי ולהכנס למאגר של פמי, ולאחר שהצגנו בפניהם את ההצגה זכינו לאישור המיוחל.

האישור של תרבות לפרפריה מאפשר למקומות שונים להזמין את ההצגה במחיר מסובסד על ידי המדינה (בין 20 אחוז ל-60 אחוז הנחה!).

לאחר קבלת האישור ההצגה הוצגה ברחבי הארץ, ובישובים שבעבר לא הזמינו אותה. וזכינו להציג את אגדת להטוטים המסע של להב מאות פעמים ובמקומות שונים.

איך טסים עם הצגה? יוצאים להציג בקפריסין

לפני כשלוש שנים פנו אלינו האמרגן ומארגן האירועים יוסי נטקוביץ מהללויה הפקות שאיתו אנחנו עובדים שנים רבות ובשיתוף פעולה מיוחד ומפרה. והציע שנטוס להציג את ההצגה בחוץ לארץ…

לנסוע עם המופע לאוסטריה זכינו פעם אחת, אבל עם ההצגה יש הרבה יותר ציוד ותפאורה שצריך לנייד. עם כל זאת התארגנו על הציוד המנימלי שחובה לקחת להצגה. והלקוח בקפריסין דאג לציוד שאפשר להשיג ושיהיה במקום (גב במה וציוד נוסף) וקח יצאנו להופיע בחוץ לארץ עם ראש של דב, וציוד ג'אגלינג.

היה מסע מופלא שהתרחש בחג הסוכות, כאשר טסנו במוצאי חג ראשון, הצגנו בקפריסין ומיד בסיום ההצגה עלינו על מטוס להספיק להגיע לשבת בארץ.

הציוד ארוז ומוכן למופע הבין לאומי והופעה בחוץ לארץ
הציוד ארוז ומוכן למופע הבין לאומי והופעה בחוץ לארץ
מתכוננים לטיסה ולהצגה בחוץ לארץ עם תיאטרון מופאש
מתכוננים לטיסה ולהצגה בחוץ לארץ עם תיאטרון מופאש

הצגה נוספת נולדת…

לאחר היצירה והתגובות הנהדרות על ההצגה אגדת להטוטים הבנו שהקונספט של שילוב בין להטוטים לבין סיפור עובד מעולה. והחלטנו להפיק הצגה חדשה. הפעם נסינו להתמקד בנושא אחר… ועל ההצגה "אוצר הזהב" נספר בפוסט הבא.

לחלק הרביעי של הסיפור של מופאש לחצו כאן>>

הציוד ארוז ומוכן למופע הבין לאומי והופעה בחוץ לארץ
הציוד ארוז ומוכן למופע הבין לאומי והופעה בחוץ לארץ

מופאש – מתמקצעים ומעלים הצגה! הסיפור של תיאטרון מופאש (חלק שני)

פוסט זה הוא המשך של הפוסט הקודם חלק ראשון בסדרה מוזמנים להכנס ולקרוא אותו לפני קריאת הפוסט הנוכחי.

את הסיפור הקודם סיימנו כשלוש שנים לאחר הקמת תיאטרון מופאש (אז עוד נקרא מופאש) כאשר אנחנו מופיעים ברחבי הארץ וצוברים עוד מופעים.

צוברים ציוד…

עם צבירת ההופעות התחלנו להתמקצע ולהוסיף עוד ציוד למערך הציוד שלנו.
לאחר שהתחלנו עם תיק אחד שעד היום משתמש אותנו לתלבושות! ועם חד אופן קטן. ונסענו באוטובוסים, מוניות או שכרנו רכבים למופעים.
הבנו שצריך להוסיף עוד כמה דברים על מנת לקדם את המופע ולהופיע בנחת, תחילה רכשנו חד אופן גדול בנוסף לקטן, ואז הוספנו מערכת הגברה קטנה שבא השמענו מוזיקה בזמן המופעים (במקום רדיו דיסק מזדמנים).

תמונה מהמופעים הראשונים של תיאטרון מופאש
תמונה מהמופעים הראשונים של תיאטרון מופאש

מתחתנים וקונים רכב

חצי שנה לאחר הקמת מופאש עמי חניא התחתן, והבנו שעם כל כך הרבה ציוד אי אפשר לנסוע למופעים באוטובוס, לתקופות רצופות השכרנו רכבים (חנוכה לדוגמה), אבל ליום יום היה קשה להגיע למופעים עם הציוד אז החלטנו לרכוש רכב ראשון. ואיתו להגיע למופעים.

אל הרכב העמסנו את המזוודות שלנו, שני חדי אופן, ואת מערכת ההגברה.

הבנו שהמופע צריך גם שדרוג מבחינת תלבושת, רכשנו וסטים יפים, ועברנו לחולצות ומכנסים שחורים כחלק מהמופע. כאשר מידי פעם אנחנו מגוונים את צבע החולצות ובודקים איזה מהתלבושות נוחה יותר ומרשימה יותר במופע.

תחנת הבסיס של מופאש היתה בבית של עמי ומשם יצאנו למופעים ברחבי הארץ.

סוגרים את הציוד עם מדונות

כיוון שהמופע שלנו מתבסס הרבה על הומור ועל דיבור ומילים, היינו מתאמצים מאוד במופעים ומגבילים את כמות הקהל על מנת שיוכלו לשמוע אותנו.

זאת ועוד, ככל שהתקדמנו במופעים היו דרישות למופעים גדולים יותר ולקהל רב יותר. ושם כבר לא יכלו לשמוע אותנו.
כיוון שהידים שלנו עסוקות בלהטוטים לא יכולנו להחזיק מיקרופון. והחלטנו לרכוש ציוד מדונות, מיקרופון אלחוטי שמחובר למערכת ההגברה ומשמיע אותנו בכל.

מגיעים למופע יציב ומעולה

אפשר לומר שבנקודת הזמן הזו מופאש – המופע עצמו היה מגובש ובנוי. ועובד היטב, הופענו איתו, אהבנו אותו (ועדין אוהבים). והקהל אהב.

עם זאת לקוחות היו פונים אלינו לאחר מופע ושואלים "יש לכם עוד מה להציע?" ובאותה נקודת זמן לא היה לנו מה להציע.

תמונה ופרסום של אגדת להטוטים המסע של להב
תמונה ופרסום של אגדת להטוטים המסע של להב

הצגה ראשונה – אגדת להטוטים

באותה התקופה יהודה שגם התחתן לבנתיים למד תיאטרון כחלק מלימודי התואר שלו, ובאחת ההופעות הציע שנעלה הצגה שמשלבת להטוטים. לעשות הצגת תוכן שהלהטוטים הם חלק ממנה.

בלימודי התיאטרון יהודה פגש את אסף פניאל, אסף הוא שחקן מחונן, כותב ואמן גדול. פנינו לאסף בשאלה אם הוא יכול לכתוב לנו הצגהו לביים אותה, אסף גייס את השותף שלו אושרי מימון. וביחד הם כתבו את ההצגה אגדת להטוטים – המסע של להב

על תהליך כתיבת ההצגה, ועל הדברים שעברנו עם ההצגה נכתוב בפוסט הבא בסדרה הסיפור של תיאטרון מופאש

צפו בטריילר הראשון של ההצגה – אגדת להטוטים המסע של להב>>

צפו בטריילר הראשון של ההצגה – אגדת להטוטים המסע של להב

לחלק השלישי של הסדרה הסיפור של מופאש לחצו כאן>>

תמונה מהמופעים הראשונים של תיאטרון מופאש

נשמח להיות בקשר!

מספר טלפון: 054-6702328
מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם

דילוג לתוכן