מופאש – איך הכל התחיל… הסיפור של תיאטרון מופאש (חלק ראשון)

עמי חניא ויהודה רודרמן
תמונה של צוות מופאש

את תיאטרון מופאש או כפי שנקרא בהתחלה "מופאש" התחלנו לפני מעל כמעט חמש עשרה שנה, ואחרי כמה שנים בחרנו לספר בפוסט הזה איך הכל התחיל.

עמי חניא מספר: נפגשו לפני כמה שנים בישיבת רמת גן, באותו הערב לקחתי את ציוד ההופעות שלו על מנת להופיע בחתונה של חבר. יהודה שראה אותי מסתובב עם לפידים וציוד ג'אגלינג נוסף שאל אותו: "מה אתה עושה עם זה?"
"נוסע להופיע בחתונה של …." עניתי.
"יפה שאתה מופיע, גם אני יודע לעשות קצת להטוטים וג'אגלינג" יהודה ענה לי.

כאן נעצור ונאמר שיש מחלוקת מי הציע למי להעלות מופע…

בכל מקרה משהו אחד הציע והצד השני הסכים. והוחלט שלמחרת בהפסקת הצהרים נפגש ונראה מה אפשר לעשות.

למחרת בצהרים נפגשנו וראינו שיהודה יודע קצת יותר "מקצת" ג'אגלינג והתחלנו להרים מופע. כיוון שידעתי כבר אז לבנות אתרים, הרמתי אתר שהציע את מופאש לכל מי שמחפש מופע להטוטים. וכיוון שהיינו קרובים לחנוכה כבר באותו הזמן התקשרו וסגרו שני מופעים לאותו החנוכה.

הכירו את הגרסאות השונות של אתרי מופאש לאורך השנים>>

אז היה לנו צוות, היו לנו להטוטים שכל אחד ידע לעשות, והיו לנו שני מופעים סגורים. אבל עדין היה חסר הדבר המרכזי, הדבק של הכל. המופע עצמו.

מופאש – המופע! רבקה יפה- מצלמת מאהבה

מתחילים לבנות מופאש

אספנו את הדברים שיש לנו מבחינת להטוטים וסידרנו אותם לפי סדר שמגוון את סוגי הלהטוטים ומסדר אותם בצורה מעניינת לקהל, וסידרנו את המופע לפי שיאים ופיקים שיוסיפו רגש למופע.

לצרכי ההומור והמופע נעזרנו בספר על מופעי ג'אגלינג שנתן לנו כמה רעיונות. התאמנו כל יום בצהרים ובנוסף בערב, הוספנו תרגילים ופסלנו תרגילים אחרים. המצאנו ביחד את 'מופאש'.

צוות וחיבור מעולה של עמי חניא ויהודה רודרמן - מופאש
צוות וחיבור מעולה של עמי חניא ויהודה רודרמן – מופאש
קרדיט לתמונה המעולה Amikam Nehushtan

ההופעות הראשונות והתובנה הגדולה

חנוכה הגיע ואיתו שלושת ההופעות הראשונות, ארגנו מוזיקה נחמדה, את הציוד ועלינו על אוטובוסים בדרך אל המופעים. כשהגענו אל המופעים גלינו כמה דברים חדשים. והסקנו מסקה מעניינת.

יש לעשות הופעה ויש להופיע – הקהל מאוד אהב את הלהטוטים והתרשם מהם, עם זאת הרגשנו שמשהו חסר, לעלות למופע ולעשות להטוטים מרשימים ככל שיהיו לא מספיק בשביל ליצור מופע טוב.

עם המסקנה הזו המשכנו הלאה והתחלנו לפתח את הקטעים תוך כדי המופע ובחזרות ואימונים.

למופעים הראשונים הגענו עם תוכנית כתובה וסדורה של מה עושים מתי, ולכמה זמן. ועם המופעים והחזרות הגמשנו את התוכנית, הורדנו דברים מיותרים, שינינו את סדר המופע. והכי חשוב הוספנו המון המון קטעי משחק. קטעים שהם לא ג'אגלינג ויותר בוני מתח והומור לקטעי ה-ג'אגלינג שיגיעו אחריהם.

מלטשים ומשפרים את המופאש

הליטושים שעשינו נבחנו כל פעם מחדש, ובסיום כל מופע הסקנו מסקנות. מה עבד יותר טוב, ומה עבד פחות טוב, וגם פה עשינו עוד ועוד שיופים, ודיוקים. הוספנו בדיחות במקומות שהרגשנו שהם יבשים והורדנו במקומות שהיו נראים לנו עמוסים.

וכך לאחר שנתיים של מופעים התגבש באופן כמעט מוחלט המבנה של מופאש כפי שהוא היום. המופע בנוי בצורה נכונה של בנית אמון מול הקהל, הומור חד ומצחיק לילדים ומבוגרים, ומפיקים של קטעי שיא במופע הלהטוטים.

עם השנים גם התפרסמנו יותר ולקוחות החלו להגיע מהאתר, ממשווקי מופעים וכמובן מקהל שראה את המופע והתלהב ממנו. וכך לאחר שלוש וחצי שנים של הופעות הרגשנו שהגיע הזמן לצעד הבא. עליו נספר בפעם הבאה.

הוידאו הכי עתיק של מופאש (נמצא ביוטוב)

לאורך השנים הופענו באלפי מקומות, וצולמנו באין ספור אירועים. עם זאת כשחיפשנו וידאו לפוסט הזה, זה הוידאו הישן ביותר שמצאנו 🙂

אם יש לכם וידאו שלנו או תמונות נשמח שתשלחו אלינו 🙂

צפו במופאש בתחילת הדרך (מתארחים בתוכנית רדיו אינטרנטי) >>

המופע המצולם בוידאו הראשון של מופאש

רוצים לשמוע עוד? לחלק השני של הסדרה הסיפור של מופאש לחצו כאן>>

נשמח להיות בקשר!

מספר טלפון: 054-6702328
מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם

דילוג לתוכן