מופאש – ההצגה אגדת להטוטים – הסיפור של תיאטרון מופאש (חלק שלישי)

פוסט זה הוא המשך של הפוסט הקודם שהוא החלק השני בסדרה. מומלץ לקרוא אותו ואת החלק הראשון לפני קריאת החלק השלישי.

את החלק הקודם סיימנו כשיהודה פגש את אסף פניאל בלימודי התיאטרון והציע שניקח אותו ואת שותפו אושרי מימון שיכתבו ויביימו לנו את ההצגה.

אושרי ואסף צפו במופע שלנו, והבינו מהם הכלים האומנותיים שאנחנו מציגים במופע, ובנו מהכלים השונים הצגה נפלאה שמדברת על אמונה ובטחון.

תיאטרון עם שפה של להטוטים

כיוון שאנחנו להטוטנים השפה של ההצגה כולה היא להטוטים, למשל כששני השחקנים מתווכחים הם לוקחים אחד מהשני את כדורי הג'אגלינג וחוטפים אותם אחד מהשני על מנת להראות שהם צודקים. דוגמה נוספת היא המסע של להב שמתרחש על חד אופן, ובשיאו גם על חד אופן ענק. ועוד ועוד.

העבודה והשילוב של להטוטים וסיפור היו לא פשוטים, ופה היצירתיות של אסף כבמאי ושל אושרי ככותב עם אסף באה לידי ביטוי. והצופים בהצגה מתפעלים כל הזמן מהקסם שנוצר.

הרגע המגניב בהצגה הוא בזמן שמתחיל הלהטוט הראשון.

הקהל מתיישב ומצפה להצגה רגילה. ופתאום נכנס אל הבמה ילד הססן וקטן ששולף מעמוד מיוחד מקל ועליו מגילה הגבורה ומעמיד אותו על האף.

הקהל המום והתגובה המיידית היא "וואו!" ומחיאות כפיים. מפה ההצגה מתפתחת והקהל נחשף לעוד ועוד להטוטים שמשתלבים באופן טבעי בהצגה.

העבודה על ההצגה עצמה

את העבודה על ההצגה עצמה קיימנו במקומות שונום ברחבי הארץ, בירושלים, שילה, מעלה אדומים, פתח תקווה ועוד. ובכל פעם עברנו בין חדר חזרות אחד לחדר חזרות אחר.

ההצגה התגבשה ונבנתה כמו כל הצגה תוך כדי חזרות ועבודה משותפת עם הבמאי אסף פניאל. נכנסו שינוים, קטעים שהוסרו וקטעים חדשים נולדו בדרך פלא תוך כדי החזרות.

במקביל לשינון הטקסט, ותרגול המשחק עבדנו על תפאורה ותלבושות את חלקי התפאורה ורוב התלבושות ההורים של עמי מישל ורבקה חניא יצרו. את ראש הדב שמופיע באחת המערכות עיצבה ובנתה הבובנאית פרנסואז קורייט.

וחלק מהתלבושות רכשנו בטיול בלתי נשכח בשוק הפשפשים.

הדברים התחילו להתחבר, היה טקסט, היה משחק, היו תלבושות והצלחנו להריץ ראן שלם של ההצגה. דבר אחד היה חסר להצגה המושלמת מוזיקה!

אסף ואושרי חיברו אותנו ליוצר והמלחין המוכשר יואב שמש שחיבר מוזיקה מקורית ומדהימה (ברמה הוליוודית) להצגה. עם קטעים מיוחדים ומקצבים ייחודיים לכל קטע בהצגה.

תמונה מההצגה - אגדת להטוטים המסע של להב
תמונה מההצגה – אגדת להטוטים המסע של להב

יוצאים לדרך חזרה גנרלית והצגת בכורה

כשהרגשנו מוכנים הזמנו עמיתים מתיאטרון מוערך שיבואו לצפות בהצגה ויתנו את הפידבק שלהם, בחרנו להופיע במקום נחמד במעלה אדומים וההצגה נחפשה בפעם הראשונה למשהו שלא עבד עליה.

היה מרגש ומיוחד להציג את ההצגה בפעם הראשונה. ואחרי זה לדון בה ולקבל פידבק שכלל שיפורים ודיוקים על הדמוית והעלילה. ולאחר החזרה הגנרלית הזו קבענו את הצגת הבכורה.

הצגת הבכורה נקבעה במושב גמזו (שם גם צולם הטריילר הראשון), העמדנו את התפאורה, כיוונו את המוזיקה (אסף הפעיל אותה) ויצאנו לדרך.

להציג הצגה בפעם הראשונה זה דבר מיוחד וקצת מפחיד. לא יודעים אם הקהל יצחק, יפחד ויגיב כמו שאנחנו מצפים להצגה. התברר שהחששות התבדו! ההצגה היתה נהדרת ולמרות קשיים טכניים וקצת קושי בתפעול (ששיפרנו אחרי זה) ההצגה עבדה מצוין. התגובות היו נלהבות וידענו שיש לנו קסם חדש ביד ובשורה מיוחדת לעולם וללקוחות שלנו.

לצפיה בטריילר החדש של אגדת להטוטים לחצו כאן>>

לצפיה בטריילר שצולם בהצגת הבכורה (הטריילר הישן) של אגדת להטוטים לחצו כאן>>

צפו בטריילר המחודש של אגדת להטוטים המסע של להב

מריצים את ההצגה ומקבלים אישור של תרבות לפרפריה

לאחר ההצלחה בהצגה בגמזו, והבטחון שצברנו במוצר החדש שלנו, התחלנו לשווק ולהפיץ את ההצגה ללקוחות שהכירו אותנו מהמופעים. החידוש מצא חן בעניהם והרצנו את ההצגה אצל לקוחות חוזרים.

עם החשיפה הגיעו עוד לקוחות ותרגלנו ושכללנו את ההצגה עוד ועוד.

לאחר כמה לקוחות ששאלו אם יש לנו אישור של תרבות לפרפריה (פמי פרמיום) בדקנו את האפשרות לקבל אישור אמנותי ולהכנס למאגר של פמי, ולאחר שהצגנו בפניהם את ההצגה זכינו לאישור המיוחל.

האישור של תרבות לפרפריה מאפשר למקומות שונים להזמין את ההצגה במחיר מסובסד על ידי המדינה (בין 20 אחוז ל-60 אחוז הנחה!).

לאחר קבלת האישור ההצגה הוצגה ברחבי הארץ, ובישובים שבעבר לא הזמינו אותה. וזכינו להציג את אגדת להטוטים המסע של להב מאות פעמים ובמקומות שונים.

איך טסים עם הצגה? יוצאים להציג בקפריסין

לפני כשלוש שנים פנו אלינו האמרגן ומארגן האירועים יוסי נטקוביץ מהללויה הפקות שאיתו אנחנו עובדים שנים רבות ובשיתוף פעולה מיוחד ומפרה. והציע שנטוס להציג את ההצגה בחוץ לארץ…

לנסוע עם המופע לאוסטריה זכינו פעם אחת, אבל עם ההצגה יש הרבה יותר ציוד ותפאורה שצריך לנייד. עם כל זאת התארגנו על הציוד המנימלי שחובה לקחת להצגה. והלקוח בקפריסין דאג לציוד שאפשר להשיג ושיהיה במקום (גב במה וציוד נוסף) וקח יצאנו להופיע בחוץ לארץ עם ראש של דב, וציוד ג'אגלינג.

היה מסע מופלא שהתרחש בחג הסוכות, כאשר טסנו במוצאי חג ראשון, הצגנו בקפריסין ומיד בסיום ההצגה עלינו על מטוס להספיק להגיע לשבת בארץ.

הציוד ארוז ומוכן למופע הבין לאומי והופעה בחוץ לארץ
הציוד ארוז ומוכן למופע הבין לאומי והופעה בחוץ לארץ
מתכוננים לטיסה ולהצגה בחוץ לארץ עם תיאטרון מופאש
מתכוננים לטיסה ולהצגה בחוץ לארץ עם תיאטרון מופאש

הצגה נוספת נולדת…

לאחר היצירה והתגובות הנהדרות על ההצגה אגדת להטוטים הבנו שהקונספט של שילוב בין להטוטים לבין סיפור עובד מעולה. והחלטנו להפיק הצגה חדשה. הפעם נסינו להתמקד בנושא אחר… ועל ההצגה "אוצר הזהב" נספר בפוסט הבא.

לחלק הרביעי של הסיפור של מופאש לחצו כאן>>

הציוד ארוז ומוכן למופע הבין לאומי והופעה בחוץ לארץ
הציוד ארוז ומוכן למופע הבין לאומי והופעה בחוץ לארץ

נשמח להיות בקשר!

מספר טלפון: 054-6702328
מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם

דילוג לתוכן