ראיון בפודקאסט של עמי

יהודה הגיע להתראיין בפודקאסט של עמי
יהודה רודרמן – תיאטרון מופאש – מטפל באמנות – פרק עשרים ושבעה
החצי השני שלי (עמי) בתיאטרון מופאש יהודה רודרמן גדל בירושלים ואחרי שראה משהו מלהטט עם חמישה כדורים נדלק על התחום והתחיל להתאמן.
באותה תקופה פעל בירושלים מועדון ג'אגלינג נוסטלגי ויהודה הצטרף אליו ובמשך שנתיים התאמן ללא הפסקה על סוגי ג'אגלינג שונים ומגוונים.
עם השנים יהודה התחיל להופיע בכמה מקומות. בתחילה באופן מאוד טכני ובראיון שמענו איך הוא הבין את ההבדל בין לעשות להטוטים לבין להופיע בפני קהל.
ביחד עם יהודה שחזרנו איך ממפגש מקרי הוקם תיאטרון מופאש, ומה קרה בדיוק בהופעה הראשונה.
במקביל להתפתחות של יהודה כלהטוטן הוא למד גם אמנות פלסטית ושם גדל בתחום שונה מתחום המופעים וההצגות. כשלמד טיפול באמנות פגש את אסף פניאל. וכך נולדה ההצגה הראשונה של מופאש: 'אגדת להטוטים – המסע של להב' שכתבו אושרי מימון ואסף פניאל.
דיברנו על היחוד שבתיאטרון מופאש שמשלב בהצגות להטוטים ודרמה. ועל התגובות של הקהל ל-"קסם" של הלהטוטים.
על ההבדל בין הופעה להצגה ולמה יהודה יותר מתחבר. ועל ההצגות האחרות של מופאש 'אוצר הזה"ב' וההצגה למבוגרים 'אי-יציבות' שלא הצליחה מבחינה שיווקית אבל היתה צעד שיהודה לא מצטער עליו לרגע.
בין העבודות השונות של כמטפל בחדר סגור לבין העבודה כמופיע בפני מאות אנשים במופעים השונים יהודה היה בדיסוננס בין האופי השונה של המקצועות ובראיון הוא מספר כיצד הוא מצליח בשנים האחרונות לסגור את המעגלים בין הבמה לבין החדר הסגור.
איך אפשר להנות אחרי 1000 הופעות ומאות הצגות? ואיך כל זה קשור לעולם הטיפול?
התמקדנו בעולם הטיפול ובטיפול באמנות בכלל והאם יש חשיבות לתוצר או שהדרך היא החשובה. ומדוע התהליך חשוב לא פחות מהתוצאה. ומה אמן צריך לעשות לדעת יהודה.
כשני שותפים דיברנו על חלוקת העבודה ועל מערכת היחסים בין ה-"עסקי" לבין ה-"אמנותי" ועל השלמת החלקים בין סוגי האמנויות.
איך אפשר לשמר "זוגיות" של עבודה משותפת לאורך 13 שנים עם עליות ומורדות, ומה הנוסחה והסוד לשימור העסק והצד האמנותי ביחד לאורך שנים.
כיצד הסביבה של יהודה מתייחסת להיותו להטוטן ומה השתנה ביחס לאורך השנים ולמה יהודה אוהב את זה…
לסיום שמענו על נסיעה בלתי נשכחת ודי נוסטלגית.
ראיון בשלושה כדורים ומכחול.

https://www.kipa.co.il/…/%D7%9B%D7%99%D7%A4%D7%AA%D7%A8%D…/…
יהודה ועמי צוות מופאש
צילום: אבישג אלבז

נשמח להיות בקשר!

מספר טלפון: 054-6702328
מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם

דילוג לתוכן